Sobota, 2 marca 2024

imieniny: Heleny, Henryka, Halszki

RSS

Podsumowanie IV edycji Rudzkiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Pięcioosobowej [ZDJĘCIA]

23.02.2018 14:30 | 0 komentarzy | dud

21 lutego 2018 r. od godz. 16.00 w hali sportowej przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Rudach, rozpoczęła się dwunasta kolejka, kończąca zmagania w IV edycji Rudzkiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Pięcioosobowej pod Patronatem Starosty Raciborskiego.

Podsumowanie IV edycji Rudzkiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Pięcioosobowej [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W lidze wzięło udział siedem zespołów, rozegrano dwie rundy systemem „każdy z każdym” (do II rundy przystąpiło 6 najlepszych zespołów). Rywalizacja była bardzo wyrównana, a walka o jak najlepsze miejsce w tabeli trwała do ostatniego meczu. Pomimo tego zawodnicy pamiętali o przestrzeganiu zasad sportowej rywalizacji i grze w duchu „fair play”. Zwycięzcą IV edycji RALPNP została drużyna LZS Podbiała, która przegrała tylko jedno spotkanie i jako jedyna była pewna swojego miejsca w końcowej tabeli przed ostatnią kolejką. Z kolei drużyna Galacticos przegrała miejsce na podium z Ekipą Z Przypadku gorszym bilansem bramek.

Wyniki XII kolejki:

Ekipa Z Przypadku- Białe Mewy 2:9

Fc Drewce- Ogry 4:0

Galacticos- LZS Podbiała 3:12

Klasyfikacja końcowa:

  1. LZS Podbiała
  2. Białe Mewy
  3. Ekipa z Przypadku
  4. Galcticos
  5. FC Drewce
  6. Ogry
  7. Korki

Wszystkie wyniki spotkań oraz opisy poszczególnych kolejek dostępne są na stronie internetowej mowrudy.edupage.org w zakładce "Rudzka Liga".

Po ostatnim spotkaniu odbyła się ceremonia wręczania pucharów, dyplomów oraz drobnych upominków. W uroczystości tej wzięli udział m.in.wicestarosta raciborski Marek Kurpis, dyrektor Rafał Lazar i wicedyrektor Janusz Klejny z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rudach oraz Remigiusz Luterek- organizator i koordynator rozgrywek. 

Remigiusz Luterek

 


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl