Sobota, 2 marca 2024

imieniny: Heleny, Henryka, Halszki

RSS

ZSOMS Racibórz najlepszy wśród gimnazjalistów [ZDJĘCIA]

23.02.2018 18:04 | 0 komentarzy | kozz

W piątek Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu zorganizował w Arenie Rafako III Otwarte Mistrzostwa Raciborza w Halowej Piłce Nożnej Chłopców Szkół Gimnazjalnych.

ZSOMS Racibórz najlepszy wśród gimnazjalistów [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W finale Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego wygrał 2:0 z Publicznym Gimnazjum nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu. W spotkaniu o trzecie miejsce Zespół Szkół z Kietrza był lepszy od Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących zwyciężając 4:1. Udział w zawodach wzięło 10 drużyn, a poza wymienionymi udział wzięły: ZSOMS II, PG 5 II, Gimnazjum Dwujęzyczne Racibórz, SP 1 Racibórz, Pietrowice Wielkie i Krzanowice.

Organizatorzy przed decydującymi meczami zrobili konkurs Turbokozaka, a zadaniem było posłać jak najwięcej razy piłkę na poprzeczkę. Wśród nauczycieli najelpszy był Zbigniew Szymański z Krzanowic, a wśród uczniów Seweryn Radoń z ZSOMS II, który jako jedyny we wszystkich czterech strzałach obił poprzeczkę.

Najlepszym strzelcem turnieju został Dawid Zych z PG 5 K-K I, najlepszym zawodnikiem wybrano Pawła Witta z ZSOMS, a najlepszym bramkarzem Damiana Kruka z SOSWNiS.