Czwartek, 25 kwietnia 2024

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

Twardziel w Wodzisławiu. Mateusz Mrówka i Magda Patas najlepsi

27.02.2018 13:35 | 0 komentarzy | kozz

25 lutego Klub Sportowy Forma z Wodzisławia Śląskiego zorganizował 13. Bieg Twardziela.

Tegoroczna edycja zdecydowanie różniła się od zeszłorocznej. dziewieciostopniowy mróz i świeży śnieg sprawił iż błotem nie musieliśmy się już przejmować - relacjonuje Prezes Formy, Ireneusz Stachowski. Do zawodów przystąpiło 111 zawodników. 84 biegaczy zmagało się na 15 km crossie. Kijkarze mieli do przebycia 9,5 km. Zawody wygrał Mateusz Mrówka z Radlina. Wśród pań dominowała zawodniczka gospodarzy Magda Patas. Najlepszym zawodnikiem nordic walking został Andrzej Michalski, który przyjechał aż spod Monachium. Pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła Marzena Spychała. Zawodnicy Formy licznie stanęli na podium: