środa, 22 maja 2024

imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy

RSS

Japoński trener w Polonii Rybnik

02.03.2018 08:19 | 0 komentarzy | pm

Przez trzy tygodnie juniorzy Polonii mogli ćwiczyć pod okiem Kotaro Sasaki.

Japoński trener w Polonii Rybnik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Polski Związek Judo zatrudnił do pracy z kadrą Polski juniorów młodszych Kotaro Sasaki, trenera z Japonii. – Po zmianie zarządu w Polskim Związku Judo, narodził się pomysł, aby ściągnąć do Polski trenera z Japonii. Zależało nam, aby zajął się on szkoleniem głownie juniorów młodszych. I tak się stało – mówi Juliusz Kowalczyk, wiceprezes PZJudo i prezes Polonii Rybnik, dodając, że Japończyk ma kontrakt do przyszłorocznych mistrzostw Europy kadetów, które odbędą się w Polsce.

Kotaro Sasaki ostatnie trzy tygodnie spędził w Rybniku, trenując zawodników Polonii Rybnik. – Związek cały czas szuka mieszkania dla trenera w Warszawie. Wykorzystaliśmy to i zaprosiliśmy Kotaro Sasaki do nas. Prowadził on przez ten czas – dwa, trzy treningi dziennie. Uważam, że skorzystali na tym wszyscy młodzi nasi judocy, a najbardziej piątka zawodników, którzy są w juniorskich kadrach Polski – tłumaczy prezes Kowalczyk.

Kotaro Sasaki w swoim szczytowym momencie był trzecim zawodnikiem Japonii w swojej kategorii wagowej. Obecnie spore sukcesy odnosi jego siostra i brat. On sam zajął się trenerką. – Widzę osoby w Rybniku, które maja spory potencjał. Będziemy pracować, aby go wykorzystać. Dotyczy to oczywiście wszystkich zawodników, z którymi będę pracował – twierdzi trener z Japonii. Pytany jak podoba mu się Rybnik, odpowiada, że miasto poznał jedynie z platformy widokowej rybnickiej bazyliki. Przyznaje także, że judo to sport narodowy jego rodaków. – W Japonii, w szkole każdy ma styczność z judo. To więcej, niż dyscyplina sportu – kończy Kotaro Sasaki.