Niedziela, 24 października 2021

imieniny: Marcina, Rafała, Arety

RSS

TS ROW Rybnik Mistrzem Polski w futsalu

04.03.2018 14:26 | 0 komentarzy | kozz

Drużyna Remigiusza Danela pokonała AZS UAM Poznań i sięgnęła po Mistrzostwo Polski w futsalu kobiet. Decydujące bramki padły w drugiej połowie.

TS ROW Rybnik Mistrzem Polski w futsalu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To pierwsze zwycięstwo w krótkiej historii klubu. Rybniczanki tym samym zapisały się w historii, wygrywając jubileuszową - 10 edycję mistrzostw Polski.

Turniej Final Four odbywał się w Świeciu. Rok temu TS ROW Rybnik zdobył brązowy medal. W tym sezonie, rybniczanki jako jedyne nie przegrały żadnego meczu.

- Dużo pracy kosztował nas ten sukces, więc stąd te łzy szczęścia. Kluczem do sukcesu była konsekwencja w obronie. Chcę podkreślić bardzo dobrą grę pierwszej i drugiej czwórki w defensywie. Pierwsza połowa była pod dyktando zespołu z Poznania. W przerwie uspokajałem dziewczyny, bo były bardzo zestresowane. Apelowałem, żeby podeszły do drugiej połowy z chłodną głową. W drugiej połowie grały to, co potrafiły. Wierzyłem w dziewczyny, które po trudnym meczu z Krakowem dopięły swego pokonując Poznań - powiedział po meczu trener Remigiusz Danel.

TS ROW Rybnik - AZS UAM Poznań 3:0 (0:0)

Aneta Szymanowska 30., 35., Agata Sobkowicz 38.

Skład Mistrzyń Polski: Andżelika Dąbek, Żaneta Sobota, Daria Pluta, Agata Sobkowicz, Magdalena Wojcik, Marta Kamińska, Dominika Rosak, Liwia Gancarczyk, Aneta Szymanowska, Edyta Botor, Katarzyna Kubik, Aleksandra Lizoń. Trener: Remigiusz Danel. Kierownik drużyny: Szymon Kołek.