imieniny: Zygmunta, Atanazego, Anatola

Jastrzębski Węgiel wygrał z Czarnymi Radom i wrócił do szóstki

07.03.2018 22:50 | 0 komentarzy | kozz

Ważne trzy punkty trafiły na konto siatkarzy Jastrzębskiego Węgla.

Drużyna Ferdinando De Giorgiego wygrała w środę z Cerrad Czarnymi Radom 3:1 i dopisała ważne trzy punkty, które przy stracie punktów przez Indykpol AZS Olsztyn daje im awans do pierwszej szóstki.

W starciu z Radomiem brylował Salvador Hidalgo Oliva, który został wybrany MVP meczu. W pierwszym secie Jastrzębski wygrał 25:20. W drugim secie to przyjezdni byli lepsi, którzy zakończyli seta efektownym zwycięstwem 25:18. Wysoką wygraną gospodarzy zakończył się trzeci set. Siatkarze JW wygrali 25:16. W czwartym secie ponownie lepsza była ekipa De Giorgiego wygrywając 25:22 i w całym meczu 3:1. Tie-break w meczu Trefla Gdańsk z Indykpolem AZS Olsztyn dał awans Jastrzębskiemu na szóste miejsce w tabeli. Po rundzie zasadniczej najlepsza szóstka przystąpi do fazy play-off. Runda zasadnicza zakończy się za sześć kolejek.

Jastrzębski Węgiel - Cerrad Czarni Radom 3:1 (25:20, 18:25, 25:16, 25:22)

JW: Muzaj, Popiwczak (L), Kosok, Derocco, Kampa, Sobala, Oliva oraz Ernastowicz.

Cerrad: Teryomenko , Vincic, Żaliński, Watten (L), Huber, Fornal, Kwasowski oraz Ziobrowski, Rybicki, Zugaj, Droszyński, Ostrowski.