środa, 17 lipca 2024

imieniny: Anety, Aleksego, Julietty

RSS

Rybnickie „Złotka” z wizytą u prezydenta [ZDJĘCIA]

08.03.2018 18:29 | 1 komentarz | pm

Prezydent Piotr Kuczera spotkał się z piłkarkami TS ROW Rybnik.

Rybnickie „Złotka” z wizytą u prezydenta [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ostatni weekend piłkarki TS ROW Rybnik zostały mistrzyniami Polski w futsalu. Podopieczne Remigiusza Danela drugi rok rywalizują w futsalowej ekstralidze i drugi raz stanęły na podium (przypomnijmy, że w debiutanckim sezonie TR ROW wywalczył 3. miejsce w Polsce).
Doceniając te sukcesy – piłkarki do urzędu zaprosił prezydent Rybnika Piotr Kuczera. – Następuje pewna zmiana oblicza sportu. Dobrze, że też z udziałem Rybnika. Cieszę się, że płeć piękną chce uczestniczyć w życiu sportowym. Na pewno jest to silny element propagowania zdrowego stylu życia, co jest bardzo cenne, a patrząc na wyniki naszych piłkarek, jestem przekonany, że nie jeden mężczyzna czuje w tej chwili zazdrość – powiedział Piotr Kuczera i dodał: – Przyznam, iż jestem zaskoczony liczbą zawodniczek, które uczestniczy w zajęciach TS ROW. Z tego jasno wynika – piłka nożna kobiet będzie w naszym mieście coraz bardziej popularna. Klub TS ROW, który w moim odczuciu jest bardzo dobrze zorganizowany i już odnosi sukcesy, wpisuje się w naszą politykę. Nam zależy na masowości i propagowaniu zdrowego stylu życia. To są zadania, które samorząd chce wspierać i będzie to robił, a jeżeli przy okazji będą jeszcze wyniki, to nic tylko się cieszyć – zakończył prezydent Rybnika.
Tomasz Kieczka, prezes klubu podziękował prezydentowi za wsparcie i zapowiedział kolejne sukcesy. Nie ukrywał też, że dla klubu priorytetem są rozgrywki na trawie. – Gdy 2,5 roku temu zakładałem klub, nie przypuszczałem, że w ogóle będziemy grać w futsal. Pojawiły się jednak u nas dziewczyny, mające doświadczenie w tej odmianie piłki nożnej i postanowiliśmy to wykorzystać. Ostatecznie udało się zbudować drużynę, która z powodzeniem walczy w ekstralidze. W tym roku nie było żadnej presji. Dziewczyny miały awansować do final four. Myślę, że to był klucz do sukcesu. Oczywiście marzyliśmy o medalu, ale zawodniczki miały „czystą głowę”, co przełożyło się na tytuł mistrzowski. Teraz czeka nas walka na boiskach trawiastych. Chcemy awansować do I ligi, ale nie będzie to proste. Odeszły od nas dwie zawodniczki ze Słowacji, wierzę jednak, że sobie poradzimy – stwierdził prezes TS ROW Rybnik.
Zapraszamy do fotorelacji z wizyty piłkarek u prezydenta Rybnika.

Ludzie:

Piotr Kuczera Rybnik

Piotr Kuczera Rybnik

Prezydent Rybnika

Tomasz Kieczka

Tomasz Kieczka

Twórca klubu kobiecej piłki nożnej TS ROW i menadżer Śląskiego Klubu Golfowego, związany z ruchem Lepszy Rybnik.