Piast Gliwice przegrał derby z Clearexem Chorzów [ZDJĘCIA]

10.03.2018 21:55 | 0 komentarzy | kozz

W Gliwicach przy Jasnej rozegrano derbowy pojedynek. Piast Gliwice zmierzył się z Clearexem Chorzów.

Ekipy sąsiadujące w tabeli Futsal Ekstraklasy od początku narzuciły duże tempo. Clearex chciał się odegrać za pierwszy mecz, który w roli gospodarza przegrał 1:3. Chorzowianie bardzo dobrze zaczęli mecz. Już w 5. minucie bramkę zdobył Mateusz Omylak. Piast próbował wyrównać, ale Clearex bardzo mądrze ustawiał się na parkiecie i nie dopuszczał do większego zagrożenia pod swoją bramką. Przyjezdni przed przerwą podwyższyli prowadzenie, a na 2:0 strzelił Mikołaj Zastawnik. Po przerwie Piast nie potrafił znaleźć recepty na dobrze broniący się zespół z Chorzowa. W 4. minucie drugiej części meczu podwyższył Vadym Ivanov, a kilka minut później na 4:0 strzelił Tomasz Golly. Gliwiczanie często korzystali z opcji wycofania bramkarza, ale przewaga jednego zawodnika pozwoliła na zdobycie tylko jednej bramki autorstwa Przemysława Dewuckiego w 30. minucie meczu. Więcej bramek w spotkaniu nie padło, choć w samej końcówce Piast mógł zmniejszyć straty z rzutu karnego przedłużonego. Clearex udanie się zrewanżował i wywiózł z Gliwic zwycięstwo dające im teraz tyle samo punktów w tabeli co Piast (27 pkt.). Teraz ekipa z Chorzowa jest czwarta, a Piast piąty. W kolejnym meczu gliwiczanie zmierzą się na wyjeździe z Pogonią '04 Szczecin.

Piast Gliwice - Clearex Chorzów 1:4 (0:2)

Dewucki 30. - Omylak 5., Zastawnik 16., Ivanov 24., Golly 28.