Poniedziałek, 17 czerwca 2024

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Monika Brzostek wróciła do siatkówki... ale na śniegu i wygrała [ZDJĘCIA]

12.03.2018 15:55 | 0 komentarzy | kozz

Uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro wróciła po przerwie do siatkówki... rozgrywanej na śniegu. Może to z początku brzmi dziwnie, ale raciborzanka wygrała I Mistrzostwa Polski Snowvolleyu w Kotelnicy w Białce Tatrzańskiej.

Monika Brzostek wróciła do siatkówki... ale na śniegu i wygrała [ZDJĘCIA]
fot. MB
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przed miesiącem w mediach pojawiła się informacja, że siatkarka z Raciborza przerywa swoją karierę. Jak widać rozstanie się z grą nie jest łatwe, a Monika Brzostek postanowiła wrócić do rywalizacji - póki co na śniegu, ale w planach jest powrót na piasek.

- Wracam też na piasek. Nie będę póki co grać w kadrze Polski, ale zagram wszystkie turnieje w Polsce i jeśli PZPS da mi zgodę chciałabym zagrać kilka zawodów podczas Pucharu Świata - powiedziała Monika.

Pierwsze Mistrzostwa Polski odbyły się w Kotelnicy w Białce Tatrzańskiej. - Turniejów rozgrywanych na śniegu jest kilka, a są one organizowane na stoku. W miniony weekend oprócz I Mistrzostw Polski w Białce był również turniej CEV w Kranjskiej Gorze w Słowenii. - Niesamowite widoki, obowiązkowa gra w korkach, bo inaczej można połamać nogi. Oczywiście obowiązkowe okulary i stroje mniej więcej podobne w parze. Koszulki gwarantuje zawsze organizator, czyli w całej okazałości śniegówka - tłumaczy Monika Brzostek.

To pierwsze takie mistrzostwa w snowvolleyu na którymi patronat objął PZPS. - Myślałam, że to nie będzie tak skomplikowane. Pomimo korków przyczepność nie zachwycała, więc w grę wchodził ciągły balans ciałem. Trzeba się mocno skupić, żeby podbić piłkę i skończyć akcję. W Białce przy 11 stopniach Celsjusza na plusie i powierzchownie roztopionym śniegu naprawdę nie było łatwo - powiedziała nam Monika.

Snowvolley to dyscyplina, która jest bardzo młoda i szybko się rozwija. Wielu zawodowych siatkarzy w zimie przechodzi na śnieg. Za dwa tygodnie (23-25 marca) w Wagrain-Kleinarl & Flachau w austriackich Alpach będą rozgrywane Mistrzostwa Europy CEV. Podczas Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang w Korei Południowej odbył się pokazowy mecz z udziałem światowych gwiazd. Są czynione starania, aby snowvolley dołączył w kolejnych IO jako sport olimpijski.

Monika Brzostek startowała w parze z Dorotą Strąg ze Szczecina. W ubiegłym roku partnerka raciborskiej siatkarki wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Polski Seniorek na plaży w Mysłowicach. Brzostek i Strąg planują w tym roku grać na piasku. Chcą zainaugurować sezon w maju na turnieju we włoskim Bibione.