Wtorek, 25 stycznia 2022

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

16.03.2018 10:43 | 0 komentarzy | kozz

Wydział Gier Śląskiego ZPN poinformował, że kolejka przewidziana na 17-18 marca 2018 r. zostanie rozegrana zgodnie z terminarzem.

Wraca zima, ale w piłkę mają grać
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czy jesteś za tym, aby rozgrywać mecze mistrzowskie przy zimowej aurze?

Co prawda meteorolodzy straszą nawrotem zimy, ale póki co pogoda zachęca do gry. Dlatego Wydział Gier Śląskiego Związku Piłki Nożnej, po sygnałach od wielu klubów, które wyrażały chęć inauguracji rundy wiosennej zgodnie z terminarzem, uznał że nie będzie przekładał pierwszej w tym roku kolejki na szczeblu IV ligi i klas okręgowych w czterech grupach śląskich.

- Gdyby z piątku na sobotę nastąpiło gwałtowne załamanie to wtedy kluby między sobą powinny ustalić czy mecz może się odbyć. Chodzi o to, żeby drużyna gości nie jechała kilkudziesięciu kilometrów tylko po to, żeby w obecności sędziego stwierdzić, że faktycznie nie da się grać - mówi przewodniczący Wydziału Gier Marek Gałuszka. - Jeżeli kluby, w uzasadnionych przypadkach, dojdą do takiego porozumienia oraz ustalą najbardziej dogodną dla nich datę rozegrania takiego meczu, to my się zgodzimy.

Opolski Związek Piłki Nożnej nie wydał żadnego oficjalnego komunikatu w sprawie przekładania, bądź odwoływania meczów.

Podokręg Zabrze odwołał mecze A i B klasy. - Kolejka Majer Klasy A oraz Sushi Kushi Klasy B zaplanowana na 17 i 18 marca br. zostaje odwołana ze względu na zły stan boisk i złe prognozy na najbliższe dni - poinformował.

Z najnowszych prognoz wiemy, że cały piątek nad regionem przechodzić będą opady deszczu, a w nocy temperatura ma spaść poniżej zera. W weekend mróz będzie jeszcze większy, a do tego mogą dojść opady śniegu.

Na chwilę obecną odwołano mecze II i III ligi w Żmigrodzie, Stargardzie i Koszalinie. O tym jakie będą ewentualne zmiany w terminarzu na bieżąco będziemy informować TUTAJ.


ŚLZPN/własne