Czwartek, 25 kwietnia 2024

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

AZS Gliwice lepszy od MKKS Rybnik w pierwszym meczu play-out [ZDJĘCIA]

17.03.2018 21:47 | 0 komentarzy | kozz

Koszykarze z Gliwic zdecydowanie wygrali pierwszy mecz o utrzymanie w II lidze. W sobotę pokonali na własnym parkiecie drużynę z Rybnika 90:58.

Przyjezdni dobrze zaprezentowali się jedynie na początku meczu. Przez kilka minut MKKS Rybnik walczył jak równy z równym. Gospodarze, którzy mieli za sobą kibiców grali jak natchnieni. Koszykarze z Gliwic do przerwy prowadzili dziewięcioma punktami. Po przerwie ta przewaga wzrosła. W ostatniej kwarcie gliwiczanie dobili rywala wygrywając całe spotkanie 90:58. Drugi mecz play-out za tydzień w Rybniku.

KŚ AZS Gliwice - MKKS Rybnik 90:58 (23:15, 17:16, 20:13, 30:14)

Gliwice: Dawid Józefowski 14, Krzysztof Wąsowicz 22, Patryk Polczyk 0, Artur Szymański 0, Wiktor Kaniewski 0, Łukasz Piwowarczyk 4, Filip Taisner 21, Maciej Wąsowicz 5, Marek Grzegorzewski 9, Wojciech Kuśmierz 0, Maciej Piszczek 15. Trener: Sylwester Walczuk.

Rybnik: Rafał Grzybek 8, Rafał Koczy 0, Marek Sidor 2, Łukasz Piórkowski 7, Adam Białdyga 23, Błażej Sładek 0, Edmund Tomko 4, Rafał Królikowski 1, Piotr Konsek 3, Łukasz Ochodek 10. Trener: Łukasz Szymik.