Czwartek, 18 kwietnia 2024

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

Koszykarki Olimpii Wodzisław Śląski utrzymały się w I lidze

18.03.2018 07:36 | 0 komentarzy | kozz

Drugie zwycięstwo w play-outach nad Karkonoszami Jelenia Góra odniosły koszykarki Olimpii Wodzisław Śląski, dzięki czemu utrzymały się w I lidze.

W sobotnim meczu wyjazdowym poszło nieco trudniej niż w konfrontacji u siebie. W Wodzisławiu między drużynami była różnica 30 punktów. W Jeleniej Górze zwycięstwo było mniej okazałe, ale gra była ciągle pod kontrolą koszykarek Olimpii.

Już po pierwszej kwarcie zespół z Wodzisław Śląskiego prowadził 22:15. W drugiej części meczu przewaga jeszcze bardziej wzrosła i gospodynie nie mogły mieć wielkich nadziei, że odwrócą losy spotkania. Na przerwę dziewczyny z Wodzisławia schodziły prowadząc szesnastoma oczkami. W trzeciej i czwartej kwarcie gra była bardziej wyrównana, a ostatecznie Olimpia wygrała 69:54, a to oznacza, że wodzisławianki utrzymały się w I lidze.

MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra - ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski 54:69 (15:22, 11:20, 13:12, 15:15)

Olimpia: Marzena Lamczyk 0, Justyna Kocon 7, Agata Majka 16, Ewelina Najduch 0, Katarzyna Mach 6, Katarzyna Klimowska 7, Ewa Canert 4, Klaudia Rutkowska 18, Katarzyna Pawlik 1, Martyna Jasiulewicz 10. Trener: Adam Kubaszczyk.