Sobota, 24 lutego 2024

imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy

RSS

Wielka gala MMA w Ostrawie z raciborskim akcentem

20.03.2018 09:20 | 0 komentarzy | kozz

17 marca dwóch zawodników Fighting Club Ostrava, których jednym z trenerów jest Tomasz Jabłonka z raciborskiego Łamatora, stoczyło swe zawodowe pojedynki na gali Octagon w Ostrawie.

Wielka gala MMA w Ostrawie z raciborskim akcentem
Raciborskim akcentem był prezes Łamatora Racibórz Tomasz Jabłonka (pierwszy z lewej)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Widowisko odbyło się na zimowym stadionie w Ostrawie Porubie i przyciągnęło aż 4 tysiące widzów. Pierwszym z zawodników, który wszedł do klatki był Ján Široký, który po bardzo dobrej walce pełnej nagłych zwrotów akcji zwyciężył w trzeciej rundzie poprzez duszenie zza pleców (walka Jána od 1:17:06 pod tym linkiem). W głównej walce wieczoru walczył Matěj Kuzník, którego walka zakontraktowana była na 5 pięciominutowych rund. Po bardzo wyrównanych trzech rundach Matěj otrzymał legalne uderzenie łokciem w głowę co spowodowało obfite krwawienie. Zespół cutmanów robił co mógł, aby je powstrzymać jednak rana okazała się na tyle poważna, iż lekarz nie dopuścił zawodnika do dalszej walki. Matěj i Ján trenują na co dzień w Ostrawie pod okiem trenerów Jiříego Černego oraz Ivo Chrastiny. W przygotowaniach w ostrawskim klubie pomaga im trener raciborskiego Łamatora Tomasz Jabłonka, a sami zawodnicy regularnie przyjeżdżają także do Raciborza, aby doskonalić swe parterowe umiejętności.

Już 6 kwietnia podobne widowisko czeka nas na Arenie Rafako bowiem odbędzie się tam kolejna odsłona gali VFCL a na niej wielki pojedynek Polska kontra "Reszta Świata" oraz walka o mistrzowski pas raciborzanina z Klubu Łamator - Mariusza Magdy.