Niedziela, 19 maja 2024

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

Ofensywa Racibórz z drugą porażką z rzędu

20.03.2018 23:53 | 0 komentarzy | kozz

Po wyjazdowej przegranej z Mustafem Blachownia, przyszła wtorkowa przegrana w zaległym meczu 19. kolejki III ligi koszykarzy z KKS Tarnowskie Góry.

Zespół Ksawerego Fojcika awansował już do fazy play-off, ale od tego czasu poniósł dwie porażki - łącznie czwartą w tym sezonie. Początek pierwszej kwarty źle rokował na spotkanie. Ofensywa przegrała pierwszą odsłonę 12:22. W drugiej kwarcie gra była wyrównana, ale gospodarze utrzymali przewagę. Po przerwie koszykarze z Tarnowskich Gór powiększyli przewagę do 14 punktów i mimo dobrej postawy ekipy z Raciborza w czwartej kwarcie wyniku nie udało się odwrócić na korzyść Ofensywy. Raciborzanie przegrali 79:84. Świetnie w raciborskim zespole zaprezentował się Emil Szwed, który rzucił 29 punktów.

KKS Tarnowskie Góry - Ofensywa Racibórz 84:79 (22:12, 23:23, 25:21, 14:23)

KKS: Kamil Kołodziejczak 22, Łukasz Czompelik 10, Tomasz Gołuchowski 0, Szymon Stolarski 0, Cyprian Błaszczyk 3, Szymon Podgórski 12, Daniel Krasoń 0, Michał Nikiel 13, Artur Sapiński 2, Filip Kobek 7, Adam Wilkin 15. Trener: Radosław Kuciński.

Ofensywa: Emil Szwed 29, Dawid Kampka 5, Adam Zwierzyna 6, Oskar Szkurłat 2, Daniel Atłachowicz 0, Roman Jędrzejczak 0, Przemysław Bednarek 16, Marek Szalc 4, Damian Półtorak 3, Paweł Barski 0, Patryk Szklarz 14, Zygmunt Wranik 0. Trener: Ksawery Fojcik.