Wtorek, 23 kwietnia 2024

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Samson Marklowice zdobył 11 medali na Mistrzostwach Polski

21.03.2018 11:00 | 0 komentarzy | kozz

XVIII Mistrzostwa Polski w Armwrestlingu zakończone. Udział wziął klub Samson Marklowice.

W tym roku mistrzostwa odbyły się w Cieszynie. Udział wzięło 229 zawodników, a Samson Marklowice zdobył aż 11 medali. Mistrzem Polski zarówno na rękę lewą jak i prawą został Dawid Niesporek. Wicemistrzami zostali: Radosław Waltar (lewa ręka), Kinga Moczydłowska (lewa i prawa), Tomasz Stefaniak (prawa), Rafał Bernacki (prawa) i Tobiasz Pierchała (prawa). Brązowe medale trafiły w posiadanie Jana Marzeckiego (lewa), Rafała Bernackiego (lewa) i Tobiasza Pierchały (lewa). Miejsca poza podium zajęli:

• 4. Tomasz Stefaniak (lewa), Radosław Waltar (prawa)
  • 5. Arkadiusz Kwiatkowski (lewa i prawa), Jan Marzecki (prawa)
  • 6. Mateusz Kocjan (lewa), Adrian Melcer (lewa i prawa)
  • 9. Stanisław Olma (prawa)
  • 10. Stanisław Olma (lewa), Mateusz Kocjan (prawa)
  • 12. Adrian Surma (lewa i prawa)

W klasyfikacji drużynowej Samson zajął 10. miejsce na 22 kluby. - Uważam to za sukces biorąc pod uwagę datę założenia naszego klubu - powiedział trener Arkadiusz Kwiatkowski.