środa, 8 grudnia 2021

imieniny: Marii, Wirginii, Zenona

RSS

Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla ukarana walkowerami

21.03.2018 14:26 | 0 komentarzy | kozz

Walkower w ostatnim meczu rundy zasadniczej II ligi siatkarzy pomiędzy BBTS II Bielsko-Biała, a AT Żory Jastrzębski Węgiel namieszał w tabeli, a to przełożyło się na końcowe rozstawienie par w fazie play-off i play-out.

Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla ukarana walkowerami
fot. BBTS II
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

AT Żory JW został ukarany walkowerem za wystawienie nieuprawnionego zawodnika w spotkaniu z rezerwami Bielska, ale to nie koniec. Wydział Rozgrywek PZPS ukarał walkowerem również za styczniowy mecz z GKS-em II Katowice.

W spotkaniu z Bielskiem, lepsza była żorsko-jastrzębska szkółka i wygrała 3:0 w setach 25:22, 25:21, 25:17. Po tym meczu AT Żory zajmował siódme miejsce w tabeli i miał grać z ZAKSĄ Strzelce Opolskie w fazie play-off, jednak po walkowerach spadł na jedenastą lokatę i zagra o utrzymanie.

Rywalem AT Żory JW będzie zatem MKS II Będzin. Rywalizacja toczyć się będzie do trzech zwycięstw. Pierwsze spotkania 7 i 8 kwietnia na boisku rywala.

O utrzymanie będzie również walczył Górnik Radlin, który zajął ostatnie miejsce po rundzie zasadniczej. Jego rywalem będzie AZS Politechnika Opolska Cementownia Odra. Z kolei drogę o awans już w najbliższy weekend rozpocznie Volley Rybnik, który wygrał sezon zasadniczy. Pierwsze spotkanie na wyjeździe z GKS II Katowice rozegrane zostanie w sobotę o godz. 19. Rywalizacja toczyć się będzie do dwóch zwycięstw. Rewanż 7 kwietnia w Rybniku.