Wtorek, 25 stycznia 2022

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Płomień Połomia obchodzić będzie 50-lecie istnienia

22.03.2018 11:41 | 2 komentarze | AgaKa

Klub Sportowy Płomień Połomia założony został w 1968 roku przez śp. Eugeniusza Salamona, Hilarego Salamona oraz Józefa Wolnego, a także Ireneusza Macierewicza. W tym roku obchodzić będzie swoje 50-lecie istnienia.

Płomień Połomia obchodzić będzie 50-lecie istnienia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tak było kiedyś…

W swoim premierowym występie Płomień Połomia pokonał drużynę z Kokoszyc 2:1 na boisku w Gogołowej. W 1978 zespół awansował do klasy B. Obecne boisko w Połomi przy ulicy Centralnej, oddane zostało do użytku w 1979 roku. Jego budowę zawdzięcza się mieszkańcom Połomi.

W 1993 roku Płomień awansował do A-klasy. W tym samym roku przypadł jubileusz: 25 lat istnienia klubu. Wówczas też oddano do użytku blaszane baraki przy boisku w Połomi, które służyły jako szatnie dla zawodników i sędziów aż do 2012 roku. Wcześniej rolę szatni spełniały pomieszczenia w piwnicach starego probostwa przy cmentarzu obok ówczesnego budynku Straży Pożarnej. W tym samym roku o sile Płomienia świadczyć mógł fakt, iż awansował on do półfinału rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu podokręgu Rybnik i odpadł dopiero po meczu z bardzo silną Odrą Wodzisław.

A tak jest obecnie…

W Płomieniu nastały wielkie zmiany. W styczniu odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze klubu i powtórnie uprawnieni do głosowania członkowie wybrali dotychczasowego Prezesa z Gogołowej Leszka Worynę. Dwa lata temu zgodził się objąć tę funkcję, gdyż nie mógł się pogodzić z rozpadem klubu, gdzie Płomień po 15 latach opuścił szeregi V-ligowców.

Płomień utrzymał się w A-klasie. Po trudnych rozmowach udało się ściągnąć do Połomi trenera o wysokim kunszcie, z powrotem ściągnięto kilku czołowych i doświadczonych graczy, którzy odeszli wcześniej z Płomienia z różnych powodów. Sprowadzenie ich do klubu stanowiło wielkie wyzwanie, ale dzięki prezesowi Leszkowi Worynie i jego uporowi, w sprzyjających do tego warunkach, piłkarze powrócili do składu.

Atmosfera w klubie zaczęła robić się coraz bardziej sprzyjająca, drużyna utrzymała się w A-klasie, następnie miażdżącą przewagą nad innymi zespołami wywalczyła awans do ”okręgówki”, strzelając gościom 198 bramek, co jest swoistym rekordem w historii klubu.

Dziś Płomień Połomia jest liderem V ligi. W klubie działają obecnie: Leszek Woryna - prezes, Janusz Kampik- wiceprezes, Andrzej Ośliźlok – kierownik drużyny, Andrzej Krótki – były piłkarz, członek zarządu, Roman Brzezik – członek zarządu, Antoni Rduch – członek zarządu, Alojzy Antoni Wita – koordynator ds. sportowych, Andrzej Kwaśnik oraz Leszek Herok – masażysta, były piłkarz.

Obchody 50-lecia zaplanowane są na sierpień. Więcej o historii klubu można przeczytać na stronie Płomienia.