Piast Gliwice zapewnił sobie grę w grupie mistrzowskiej

26.03.2018 10:06 | 0 komentarzy | kozz

Futsaliści Piasta Gliwice po emocjonującym i trzymającym do końca w napięciu derbowym pojedynku pokonali AZS UŚ Katowice 6:3.

Gliwiczanie szybko objęli prowadzenie 2:0, jednak goście szybko odrobili straty. Na przerwę Piast schodził jednak z jednobramkowym prowadzeniem. Na 5 minut przed końcem zespół z Katowic doprowadził ponownie do remisu.

Najwięcej emocji przyniosły końcowe fragmenty spotkania. Futsaliści z Gliwic jeszcze na trzy minuty przed końcem remisowali 3:3. W końcówce na listę strzelców wpisał się Przemysław Dewucki i dwukrotnie Gustawo Coutinho.

Dzięki wygranej gliwiczanie zapewnili już sobie grę w grupie mistrzowskiej. Po świątecznej przerwie podopieczni Klaudiusza Hirscha rozegrają jeszcze dwa spotkania wyjazdowe z Rekordem i Red Dragons Pniewy.

Piast Gliwice – AZS UŚ Katowice 6:3 (3:2)

Adam Jonczyk 2., Lukas Bonifacio 4., Marek Bugański 19., Przemysław Dewucki 37., Gustawo Countinho 39., 40. - Jędrzej Jasiński 6., 36., Tomasz Szczurek 12.

Piast Gliwice: Michał Widuch, Paweł Grzywa, Michał Dendzik, Marcin Grzywa, Adam Jonczyk, Przemysław Dewucki, Gustawo Machado Coutinho, Michał Grecz, Marcin Czech, Ivan Lopez Del Pino, Marek Bugański, Lukas Bonifacio, Krzysztof Piskorz, Sebastian Szadurski. Trener: Klaudiusz Hirsch.