Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Siatkarki z Gliwic sprawiły niespodziankę

26.03.2018 14:31 | 0 komentarzy | dud

W pierwszy meczu fazy Play-Off o miejsca 5-8 siatkarki KŚ AZS PŚ Gliwice wygrały z Radomką Radom 3:1.

Wynik należy traktować w kategorii niespodzianki, ponieważ Radomka zajęła 3 miejsce po rundzie zasadniczej, a zawodniczki z Gliwic były ósme. Obie ekipy przegrały swoje dwumecze o półfinał.

Mecz pewnie rozpoczęły gospodynie, które wygrały pierwsze dwa sety. Siatkarki z Radomia obudziły się w trzeciej partii i wygrały ją 25:21. Czwarty set to wygrana zawodniczek z Gliwic, choć początek partii był bardzo ciężki i musiały odrabiać straty punktowe.

Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane 7 kwietnia w Radomiu. Na tym etapie gra się do dwóch zwycięstw.

KŚ AZS PŚ Gliwice – Radomka Radom  3:1 (25:22, 25:20, 21:25. 25:18)

AZS: Anastazja Tracz, Adrianna Kukulska, Paulina Brzoska, Karolina Szczygieł, Barbara Sokolińska, Ekaterina Shapoval, Iga Piątek (libero)