Sobota, 20 kwietnia 2024

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Zuzanna Łogożna ze złotem pucharu Polski

29.03.2018 14:00 | 0 komentarzy | pm

Złoto Pucharu Polski Juniorek Młodszych w Poznaniu trafiło do zawodniczki Polonii Rybnik. 

Zuzanna Łogożna ze złotem pucharu Polski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Startująca w Wielkopolskim Międzynarodowym Turnieju Judo w Poznaniu - Suchym Lesie Zuzanna Łogożna, reprezentująca na co dzień Polonię Rybnik, po pięciu zwycięskich pojedynkach zajęła I miejsce i stanęła na najwyższym stopniu podium.
Wielkopolski Międzynarodowy Turniej Judo z uwagi na corocznie silną międzynarodową i krajową obsadę, rozgrywany był w randze Pucharze Polski Juniorek i Juniorów Młodszych. To też turniej będący jedną z kwalifikacji do kadry narodowej PZ Judo w kategorii wiekowej do 18. lat. Po wcześniejszych sukcesach w tegorocznym turnieju innych zawodników Polonii – srebro Dawida Szulika, brązowe medale Karoliny Miki i Szymona Szulika, trenerzy rybnickiego klubu liczyli na dobry występ juniorów młodszych, szczególnie Zuzanny Łogożnej (57 kg) – m. in. 9-tej zawodniczki niezwykle silnie obsadzonego Pucharu Europy w Zagrzebiu (CRO). – Zuzia nie zawiodła nas. Po pięciu emocjonujących, stojących na wysokim poziomie pojedynkach, mogliśmy się cieszyć ze złotego medalu, pierwszego w tym roku wywalczonego podczas Pucharu Polski Juniorek Młodszych – mówi Ariel Kuśka, trener rybnickich judoków.
Najważniejszym startem dla podopiecznych Kuśki będzie Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, która w roku bieżącym odbędzie się w pierwszych dniach czerwca w Pile. Zwycięska Zuzia Łogożna już 8 kwietnia wystartuje na kolejnym Pucharze Europy Kadetów, tym razem w Berlinie.