Sobota, 4 maja 2024

imieniny: Floriana, Moniki, Grzegorza

Bez Deroo i Toniuttiego. ZAKSA przegrała z Treflem [ZDJĘCIA]

07.04.2018 21:36 | 0 komentarzy | kozz

Trener Andrea Gardini postawił w sobotnim meczu z Treflem Gdańsk na drugi garnitur Mistrzów Polski. Zabrakło w kadrze m.in. Sama Deroo, Benjamina Toniuttiego i Rafała Buszka, a na ławce zaczął Mateusz Bieniek.

Sam Deroo miał w tym meczu wolne.

Ku sporemu zaskoczeniu ZAKSA grająca głównie zawodnikami, którzy pełnią rolę rezerwowych rozegrała bardzo dobrego pierwszego seta. Mistrzowie Polski pokonali Trefla 25:18. W drugiej odsłonie wzmocnieni Bieńkiem również okazali się lepsi triumfując 25:23. Trzeci set należał do przyjezdnych, którzy wygrywając 25:19 złapali kontakt. Jak się później okazało to był klucz do sukcesu klubu z Gdańska. W czwartym secie ponownie lepszy był zespół Andrei Anastasiego, zwyciężając 25:21. W zaciętym tie-breaku lepsi ponownie byli gdańszczanie, którzy wygrali 15:11 i w całym meczu 3:2. Obie drużyny już wcześniej miały zapewniony awans do fazy finałowej PlusLigi.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Trefl Gdańsk 2:3 (25:18, 25:23, 19:25, 21:25, 11:15)

ZAKSA: Falaschi, Szymura, Wiśniewski, Torres, Semeniuk, Rejno, Banach (libero) oraz Jungiewicz, Bieniek, Zatorski (libero).

Trefl: Sanders, Mika, Nowakowski, Schulz, Szalpuk, Grzyb, Olenderek (libero) oraz Jakubiszak, Niemiec, Kozłowski.

MVP: Artur Szalpuk (Trefl)