imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

ROW 1964 Rybnik przegrał derby z Rozwojem [RELACJA]

08.04.2018 17:51 | 0 komentarzy | pm

Rybniczanie skomplikowali sobie sytuację w ligowej tabeli.

Piłkarze z Rybnika na wiosnę grają w kratkę. Wygrywają mecze, w których nie są faworytami, potrafią też wypuścić z rąk, wydawałoby się pewne zwycięstwo, jak w starciu z Siarką. Inaczej ma się sytuacja z Rozwojem Katowice, z którym rybniczanie zmierzyli się w niedzielę, 8 kwietnia. Katowiczanie na wiosnę prezentują się znakomicie. Na boisku pojawili się trzy razy i za każdym razem schodzili z niego z kompletem punktów.
Pojedynek pomiędzy ROW 1964 a Rozwojem był szczególny dla Marka Koniarka, który teraz pracuje w Rybniku, gdzie trafił z Katowic właśnie. Podobną drogę przeszedł Robert Tkocz, obecnie wyróżniający się rybnicki pomocnik. W porównaniu z ostatnim spotkaniem rybniczan, w wyjściowym składzie doszło do jednej zmiany: na ławkę powędrował Brychlik, a jego miejsce zajął Zganiacz.

Mecz w Katowicach dobrze rozpoczęli przyjezdni. Już w 3. minucie groźnie na bramkę Golika strzelał Gojny, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W 7. minucie rybniccy piłkarze domagali się rzutu karnego, ich zdaniem Spratek był faulowany w polu karnym. Inaczej widział to jednak Paweł Kukla, sędzia tego spotkania. W 11. minucie pod bramką Rosy doszło do ogromnego zamieszania, futbolówka ostatecznie nie wpadła jednak do siatki. Z każdą kolejną minutą gospodarze coraz częściej gościli w pobliżu bramki ROW, nie przekładało to się jednak na okazje do otworzenia wyniku spotkania. Groźnie było w 22. minucie, ale dobrą interwencją popisał się Rosa. Rybniczanie próbowali się odgryzać, często strzelając z dystansu. W 31. minucie, po uderzeniu Tkocza, bramkarz Rozwoju miał spore problemy z chwyceniem piłki, co w dużej mierze spowodował wiatr, który coraz mocniej wpływał na grę obu zespołów. Na przerwę obie ekipy schodziły przy bezbramkowym remisie.

Po zmianie stron, w 48. minucie groźnie na bramkę Rosy uderzał, znany z występów w rybnickiej drużynie, Płonka. Piłka przeleciała jednak nad poprzeczką. W 55. minucie na strzał z narożnika pola karnego zdecydował się Paszek, a po chwili piłka zatrzepotała w prawym rogu bramki Rosy. Trenerzy z Rybnika szybko zareagowali na stratę bramki i wpuścili na plac gry Brychlika. W 61. minucie kolejny strzał w tym spotkaniu oddał Tkocz, bramkarz Rozwoju nie dał się jednak zaskoczyć. Trzy minuty później było już 2:0 dla miejscowych. Rozwój szybko rozegrał rzut wolny, czym zaskoczył rybnickich piłkarzy, w efekcie gospodarze ruszyli do kontry, piłka trafiła do Żaka, a ten z najbliższej odległości wepchnął ją do bramki. Do końca spotkania rybniczanie starali się odrobić straty, jednak bez efektów. Ostatecznie Rozwój wygrał 2:0 i zanotował czwartą wygraną z rzędu.

Rybniczanie po tej porażce skomplikowali sobie sytuację w ligowej tabeli. Nad strefą spadkową mają tylko 5 pkt przewagi i jeden mecz więcej rozegrany od drużyn walczących o utrzymanie. Podopieczni Marka Koniarka i Rolanda Buchały muszą więc poszukać kompletu punktów już w najbliższym meczu. A ten rozegrają w sobotę, 14 kwietnia. Ich rywalem będzie wtedy ekipa Legionovi Legionowo.

Rozwój Katowice – ROW 1964 Rybnik 2:0 (0:0)