Poniedziałek, 4 grudnia 2023

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

Tomasz Kulesza wygrywa na rybnickim zalewie [ZDJĘCIA]

10.04.2018 14:18 | 0 komentarzy | pm / mat. prasowe

Pierwsze regaty w ramach cyklu Polish Match Tour w sezonie 2018 w Polsce odbyły się w ostatni weekend w Rybniku. 

Tomasz Kulesza wygrywa na rybnickim zalewie [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tradycyjnie co roku w pierwszy weekend kwietnia na Zalewie Rybnickim odbyły się zawody połączone z Akademią Regatową (tzw. clinic). Najlepszą okazała się załoga Tomasza Kuleszy z Podlaskiego Klubu Żeglarskiego Dżygit z Białegostoku. W finale pokonali 2-0 szczecińską załogę La Besto ze sternikiem Bartoszem Piotrowskim. Podium uzupełniła śląska załoga pod wodzą Wiktora Kobrynia z Katowic. W regatach udział wzięło 6 załóg:

– Regaty poprzedzone wykładami teoretycznymi oraz treningiem na wodzie w dodatku na początku sezonu to idealny sposób na rozpoczęcie startów w tym sezonie. Cieszymy się, że udało nam się wygrać, to nasz drugi start w tych regatach i jesteśmy zadowoleni z progresu jaki udało nam się osiągnąć. Czekamy na pierwsze poważne międzynarodowego regaty już za 5 dni na tym samym akwenie gdzie bardzo mocna stawka będzie okazją do zebrania kolejnych doświadczeń – skomentował zwycięzca regat Tomasz Kulesza

Już w najbliższy weekend (14 i 15 kwietnia) odbędą się pierwsze z dwóch planowanych w Rybniku regat zaliczanych do rankingu Pucharu Świata. Tym razem na starcie stanie 10 załóg z Polski, Niemiec, Danii, Portugalii i … Nowej Zelandii ! Regaty odbędą się pod nazwą PMT Rybnik Spring Cup.

Organizatorzy regat zapewnią 4 jednakowe regatowe jachty Skippi 650 Match. Dzięki temu każda załoga ma wyrównane szanse, a o wyniku decydować będą umiejętności i taktyka a nie sprzęt. Jest to standard stosowany w regatach meczowych na całym świecie dlatego wiele załóg może przyjechać na regaty nawet z odległych miejsc świata.

Organizatorem regat jest MT Partners oraz Polish Match Tour – Fundacja Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego. Partnerami regat są Miasto Rybnik, D.A.D – Texet Polska oraz Bryt Sails, AVA, Harken i wodoaktywni.com. Więcej informacji na stronie www.polishmatch.pl i fanpage na FB.

Polish Match Tour to pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych. Rozgrywany jest od 2007 roku na różnych akwenach. W sezonie 2018 cykl składa się z 7 imprez, rozgrywanych na akwenach w Szczecinie, Świnoujściu i Rybniku. Cykl organizowany jest przy współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim.