Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

ZAKSA w najlepszej czwórce Europy

10.04.2018 21:42 | 0 komentarzy | dud

ZAKSA Kędzierzyn Koźle pewnie pokonała w drugim meczu ekipę VfB Friedrichshafen 3:0 i awansowała do Final Four Ligi Mistrzów.

Pierwsze spotkanie rozegrane w Kędzierzynie Koźlu zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:2. W rewanżu polski zespół nie pozostawił złudzeń drużynie z Niemiec. ZAKSA wygrała pewnie każdego seta, a gospodarze dzisiejszego spotkanie nie potrafili przekroczyć granicy 20 punktów w secie. ZAKSA w wielkim stylu przypieczętowała awans do czołowej czwórki Europy, wygrywając trzeciego seta 25:13.

VfB Friedrichshafen – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (19:25, 18:25, 13:25)

Składy:

VfB: Tischer, Protopsaltis, Takvam, Bołądź, Sossenheimer, Collin, Steuerwald (libero) oraz Malescha, Kocian, Spat-Wasterholt, Kevorken

ZAKSA: Toniutti, Buszek, Wiśniewski, Torres, Deroo, Bieniek, Zatorski (libero) oraz Jungiewicz