Czwarta porażka Dębu Gaszowice na wiosnę

14.04.2018 22:47 | 0 komentarzy | kozz

Wraca wiosenny horror klubu z Gaszowic. W minionym sezonie gdy piłkarze Dębu wywalczyli awans do IV ligi również przegrywali mecze rundy reważowej częściej niż jesienią. W sobotę Dąb choć wygrywał, przegrał na wyjeździe z Kuźnią Ustroń 3:1.

Mecz 20. kolejki grupy II, IV ligi rozpoczął się dobrze dla przyjezdnych, czyli klubu z Gaszowic. Zespół Zdzisława Marszolika objął prowadzenie po golu Grzegorza Brózdy w 10. minucie meczu. Prowadzenie choć nie było to łatwe Dąb utrzymał do przerwy. W drugiej części meczu mimo, że gaszowicki Dąb nie grał źle, to stracił bramkę na 1:1. Autorem gola był Bartosz Iskrzycki w 50. minucie meczu. Kuźnia z Ustronia na 20 minut przed końcem meczu objęła prowadzenie 2:1 po bramce Maksymiliana Wojtasika, a trzy minuty później na 3:1 podwyższył doświadczony Adrian Sikora i Dąb musiał pogodzić się z kolejną porażką na wiosnę. Zespół Marszolika plasuje się na 11. miejscu w tabeli.

Kuźnia Ustroń - Dąb Gaszowice 3:1 (0:1)

Bartosz Iskrzycki 50., Maksymilian Wojtasik 70., Adrian Sikora 73. - Grzegorz Brózda 10.

Żółte kartki: Konrad Pala, Michał Pszczółka, Bartos Iskrzycki (Kuźnia) - Damian Gorzawski, Szymon Jezierski (Dąb)

Skład Dębu: Kuczera - Szczurek, K. Sikora, Mazur, Jezierski, Gnyp, M. Reguła, Gorzawski, T. Reguła, Szymura, Brózda.