Przebudzenie Angulo. Górnik wygrał w Białymstoku

14.04.2018 23:08 | 0 komentarzy | kozz

Górnicy wygrali na wyjeździe i gonią czołówkę Lotto Ekstraklasy. Angulo znów liderem strzelców.

W pierwszej połowie Górnik Zabrze prowadził z Jagiellonią Białystok 1:0 po golu Rafała Kurzawy, ale tylko przez chwilę. Sędzia skorzystał z wideoweryfikacji i nie uznał bramki. Do przerwy Górnik grał poprawne zawody, ale wynik bezbramkowy. W drugiej części meczu oba zespoły prezentowały się przeciętnie aż do ostatnich 10 minut. Wówczas Angulo uderzył na bramkę Pawełka, a piłka po rykoszecie wpadła do siatki Jagiellonii. Pięć minut przed końcem Górnicy wyszli z kontrą i ponownie dał znać o sobie Angulo, który spokojnie pokonał bramkarza Jagi. Tym samym Hiszpan z 22 golami na koncie znów prowadzi w klasyfikacji strzelców Lotto Ekstraklasy. Gospodarze przed końcem regulaminowego czasu gry zdążyli zdobyć jeszcze honorowe trafienie. Na listę strzelców wpisał się Karol Świderski. Górnik odrobił straty do czołówki, bo zarówno Lech jak i Legia przegrały swoje mecze. Zabrzanie tracą już tylko 5 punktów do lidera.

Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 1:2 (0:0)

Karol Świderski 89. - Igor Angulo 81., 85.

Jagiellonia: Mariusz Pawełek - Jakub Wójcicki, Ivan Runje, Nemanja Mitrović, Böðvar Böðvarsson - Przemysław Frankowski, Bartosz Kwiecień (70. Rafał Grzyb), Taras Romanczuk, Martin Pospíšil (46. Karol Świderski), Arvydas Novikovas - Roman Bezjak (63. Cillian Sheridan).

Górnik: Tomasz Loska - Mateusz Wieteska, Dani Suárez, Paweł Bochniewicz, Adrian Gryszkiewicz - Damian Kądzior (89. Adam Wolniewicz), Szymon Matuszek, Szymon Żurkowski, Rafał Kurzawa, Daniel Liszka (58. Wojciech Hajda) - Igor Angulo.

żółte kartki: Böðvarsson, Romanczuk - Gryszkiewicz

sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

widzów: 11 098