Czwartek, 2 maja 2024

imieniny: Zygmunta, Atanazego, Anatola

ZAKSA przegrała prestiżowe spotkanie

15.04.2018 10:03 | 0 komentarzy | dud

W meczu na szczycie 30. kolejki PlusLigi ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przegrała 3:0 ze Skrą Bełchatów.

Już przed spotkaniem ZAKSA miała zapewnione pierwsze miejsce po fazie zasadniczej. Mecze ze Skrą to zawsze spotkania bardzo prestiżowe dlatego trenerzy obu drużyn od pierwszej minuty wystawili najmocniejsze składy.

Pierwszy set był bardzo wyrównany, a ekipa gospodarzy wygrała go na przewagi. Druga partia była prowadzona w całości pod dyktando gospodarzy, którzy wygrali ją 25:17. Najbardziej zacięty był trzeci set meczu, gdy trenerzy wypuścili na plac gry rezerwowych. Zawodnicy ZAKSY mieli aż sześć piłek setowych, ale to gospodarze ostatecznie wygrali 34:32.

Skra Bełchatów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (26:24, 25:17, 34:32)

Skra: Łomacz, Bednorz, Kłos, Wlazły, Ebadipour, Lisinac, Piechocki (libero) - Janusz, Czarnowski, Romać, Penczew. Trener Roberto Piazza.

ZAKSA: Toniutti, Buszek, Wiśniewski, Torres, Deroo, Bieniek, Zatorski (libero) - Rejno, Falaschi, Jungiewicz, Semeniuk. Trener Andrea Gardini.