Poniedziałek, 25 września 2023

imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława

RSS

Akademia Sportowa Top Team z trzema złotymi medalami na mistrzostwach Polski

17.04.2018 13:20 | 0 komentarzy | tom

Pięcioro zawodników Akademii Sportowej Top Team, w tym trzech kadrowiczów, stanęło w niedzielę do walki w najważniejszych zawodach sportowych w kraju.

Akademia Sportowa Top Team z trzema złotymi medalami na mistrzostwach Polski
fot: materiał nadesłany
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To był weekend pełen emocji dla zawodników Akademii Sportowej Top Team. W niedzielę zawodnicy wraz z trenerami Sandrą Pniak, Marcinem Orzechowskim oraz Kamilem Umińskim, który na co dzień przygotowuje zawodników do walk MMA, udali się do podwarszawskiego Sochaczewa na Mistrzostwa Polski w Ju Jitsu.

Jako pierwszy wszystkie swoje walki rozegrał Bartek Wiśniewski, który we wspaniałym stylu wywalczył złoty medal. W jego ślady poszły klubowe koleżanki Marta Buda oraz Zosia Zdziebło. Obie dziewczyny nie uległy rywalkom w żadnej walce i stanęły na najwyższym stopniu podium w swoich kategoriach wagowych. Na podium stanęła także Alicja Neugebauer, której udało się wywalczyć brązowy medal.  Brawa należą się także Oliwii Bodanko, która zakończyła swój udział bez medalu, jednak podjęła trud przygotowań do zawodów i zdobyła nowe sportowe doświadczenie.

Po zawodach w kategorii U-15 przyszedł czas na kategorię senior, w której do walki stanęła trenerka naszych zawodników, Sandra Pniak. Uzupełniła ona dorobek swoich podopiecznych, dorzucając do puli srebrny medal.

Łzy radości lały się strumieniami, a każda kolejna walka dostarczała zawodnikom, ich rodzicom oraz trenerom mnóstwa emocji. Trzy złote medale na Mistrzostwach Polski to ogromny sukces dla zawodników Akademii, ale także trenerów, rodziców i wszystkich sympatyków wodzisławskiego Klubu.