Sobota, 27 kwietnia 2024

imieniny: Teofila, Zyty, Żywisława

Jastrzębski Węgiel przegrał pierwszy mecz z Treflem Gdańsk

19.04.2018 16:52 | 0 komentarzy | kozz

W pierwszym meczu ćwierćfinału play-off w Pluslidze Jastrzębski Węgiel uległ Treflowi Gdańsk 1:3. Rewanż już 21 kwietnia.

W rywalizacji toczonej do dwóch zwycięstw jest 1:0 dla gdańskiego Trefla, który w środę pokonał Jastrzębskiego Węgla. To siatkarze JW byli jednak dużo lepsi w pierwszym secie spotkania rozegrywanego w Jastrzębiu-Zdroju. Podopieczni trenera Ferdinando de Giorgiego wygrali z Treflem 25:14 całkowicie dominując w tej odsłonie. Im dłużej trwał mecz tym było gorzej. Siatkarze Jastrzębskiego przegrali drugiego seta do 21, a trzeciego bardzo wyrównanego do 23. To był kluczowy moment, bo Trefl uwierzył, że może wygrać cały mecz w czwartym secie. Tak się stało. Gdańszczanie całkowicie panowali nad wydarzeniami boiskowymi i zrewanżowali się za wysoką przegraną w pierwszym secie, również wygrywając 25:14. Rewanż w Gdyni 21 kwietnia. Zwycięzca całej batalii w półfinale zmierzy się ze Skrą Bełchatów.

Jastrzębski Węgiel - Trefl Gdańsk 1:3 (25:14, 21:25, 23:25, 14:25)

Jastrzębski Węgiel: Kampa (3), Oliva (20), Sobala (4), Muzaj (15), DeRocco (11), Kosok (6), Popiwczak (libero) oraz Quiroga (1), Ernastowicz, Boruch.

Trefl Gdańsk: Sanders (1), Szalpuk (13), Nowakowski (6), Schulz (26), Mika (10), Grzyb (9), Olenderek (libero) oraz Majcherski (libero), Ferens, Jakubiszak, Kozłowski, Niemiec.

MVP: Damian Schulz (Trefl Gdańsk).