Sobota, 4 maja 2024

imieniny: Floriana, Moniki, Grzegorza

Zmarnowana szansa Jastrzębskiego

22.04.2018 23:56 | 0 komentarzy | epi

W trzecim, decydującym meczu fazy play-off Jastrzębski Węgiel po zaciętym meczu przegrał z Treflem Gdańsk 3:2.

Po przegranym meczu u siebie, a następnie wygranej na wyjeździe, w niedzielny wieczór odbyło się decydujące spotkanie pomiędzy Jastrzębskim Węglem, a drużyną z Gdańska. W pierwszym secie gra podopiecznych trenera Ferdinando de Giorgiego nie wyglądała dobrze, co doprowadziło do zwycięstwa gospodarzy 25:17. W kolejnej partii meczu siatkarze z Jastrzębia prezentowali się dużo lepiej i zwyciężyli 21:25. Kolejny set znowu należał do zawodników Jastrzębskiego (18:25), lecz w kolejnym ulegli siatkarzom Trefla 26:24. O awansie do półfinału miał zadecydować tie-break, w którym mimo wyrównanej gry zwyciężyła drużyna z Gdańska i to ona zmierzy się w kolejnej rundzie ze Skrą Bełchatów. Drużynie z Jastrzębia pozostaje rywalizacja o piąte miejsce z Asseco Resovią Rzeszów. Pierwsze spotkanie w najbliższą środę w Jastrzębiu-Zdroju.

Trefl Gdańsk - Jastrzębski Węgiel 3:2 (25:17, 21:25, 18:25, 26:24, 16:14)

Trefl Gdańsk: Nowakowski (20), Sanders (1), Schulz (19), Szalpuk (17), Mika (8), Olenderek (libero)  Ferens,  Niemiec, McDonnell (11), Kozłowski, Grzyb, Majcherski (libero).

Jastrzębski Węgiel: Muzaj (14), Kosok (12), Derocco (13), Kampa (6), Sobala (12), Oliva (20), Popiwczak (libero) oraz Strzeżek (1), Ernastowicz.

MVP: Piotr Nowakowski