Szalony koniec meczu w Pilszczu [ZDJĘCIA]

23.04.2018 19:37 | 1 komentarz | kozz

Niespodzianką zakończył się mecz 18. kolejki opolskiej A klasy pomiędzy LZS FC Pilszcz, a LZS Lisięcice. Niżej notowany Pilszcz pokonał w roli gospodarza faworyzowane Lisięcice 2:1.

W pierwszej połowie wyraźną przewagę mieli przyjezdni, którzy są liderem grupy VI opolskiej A klasy. Lider z Lisięcic miał nawet rzut karny, ale go zmarnował. Na przerwę piłkarze schodzili przy bezbramkowym remisie. W drugiej części meczu mimo dogodnych okazji długo trzeba było czekać na bramkę. Zdobył ją ku uciesze miejscowych kibiców Mateusz Rusinowicz w 78. minucie meczu. Lider nie poddał się łatwo i w pierwszej minucie doliczonego czasu gry wyrównał, a do bramki trafił Damian Chałek. Gospodarze podjęli się jeszcze jednego zrywu i w trzeciej doliczonej minucie zdobyli zwycięską bramkę. Do siatki trafił Robert Dominik dając 3 punkty ekipie z Pilszcza. Miejscowy FC awansował na czwarte miejsce w tabeli. Lisięcice nadal są liderem, ale mają tyle samo punktów co drugi w zestawieniu zespół z Twardawy.

LZS FC Pilszcz - LZS Lisięcice 2:1 (0:0)

Mateusz Rusinowicz 78., Robert Dominik 90.+3. - Damian Chałek 90.+1.

Żółte kartki: Paweł Lizoń, Marcin Duda, Mateusz Rusinowicz (wszyscy Pilszcz) - Grzegorz Sawicki, Paweł Bukowiec (obaj Lisięcice)

FC Pilszcz: Marcin Duda - Patryk Pasikowski, Damian Krzywy, Łukasz Kliś (60. Mateusz Wiertelak)), Paweł Lizoń (70. Damian Joniec), Mateusz Rusinowicz, Robert Dominik, Łukasz Chałupiński, Łukasz Zbozień (81. Andrzej Gutka), Rafał Szewczyk, Jakub Telega. Trener: Marcin Duda.

LZS Lisięcice: Krzysztof Mirga - Ryszard Jaskuła, Mateusz Wanat (75. Jarosław Hawron), Patryk Nowak, Łukasz Jureczek (81. Kamil Steuer), Kacper Sawicki, Damian Chałek, Kamil Chałek, Grzegorz Sawicki, Rafał Słobodzian, Paweł Bukowiec. Trener: Przemysław Podstawka.