środa, 22 maja 2024

imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy

RSS

Cztery medale judoków Polonii w Eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

25.04.2018 14:39 | 0 komentarzy | dud
Z czterema medalami wrócili judocy Polonii z zawodów w Bytomiu - regionalnych eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Tymczasem Zuzanna Łogożna konsekwentnie, kolejnym dobrym startem przybliżyła się do startu w Mistrzostwach Europy Kadetów.
Cztery medale judoków Polonii w Eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
fot. judorybnik.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jeden srebrny i trzy brązowe medale zdobyli zawodnicy Polonii Rybnik podczas regionalnych eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Najlepiej zaprezenotwała się Natalia Kuczek-Feć (kat. wag. do 52 kg), która zdobyła srebrny medal. Brązowe krążki zdobyli Wiktoria Szczepańska (+70kg), Wojciech Pasieka (50kg), Partyk Rasiak (81kg). 

O tym, którzy zawodnicy wystąpią w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Pile zadecyduje rywalizacja w drugiej rundzie  eliminacji, która odbędzie się 12 maja w Bytomiu. Pewna występu w zawodach jest na ten moment Zuzanna Łogożna, która zdobyła brązowy medal w Pucharze Polski Juniorek Młodszych w Szczyrku. 

Zuzanna podczas weekendu startowała w Teplicach by rywalizować o start w Mistrzostwach Europy Kadetek. Trzy wygrane pojedynki oraz dwa przegrane pozwoliły jej na zajęcie 9 miejsca. 

W piątek 27 kwietnia, Zuzanna wyjedzie na 9-cio dniowe zgrupowanie kadry narodowej do Cetniewa. 


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl