Jastrzębski Węgiel odwrócił losy spotkania z Asseco Resovią

26.04.2018 09:13 | 0 komentarzy | kozz

Siatkarze z Jastrzębia po przegranej walce o finał toczą bój o piąte miejsce w PlusLidze. Rywalem jest Asseco Resovia. W rywalizacji do dwóch zwycięstw Jastrzębski po emocjonującym meczu prowadzi 1:0.

Mecz rozgrywany w Jastrzębiu-Zdroju fatalnie rozpoczął się dla gospodarzy. Ekipa Ferdinando de Giorgi została zneutralizowana przez siatkarzy z Rzeszowa, co przyniosło wygraną przyjezdnych 25:16. W drugim secie Jastrzębski wyglądał nieco lepiej, ale to znów Asseco triumfowało wygrywając 25:21. Sytuacja diametralnie odmieniła się od trzeciego seta. To gospodarze wysoko wygrali kolejne dwie partie do 16 i 18. W tie-breaku JW również okazał się lepszy zwyciężając 15:10 i w całym meczu 3:2. Zawodnikiem meczu został Jason DeRocco z Jastrzębskiego Węgla.

Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia Rzeszów 3:2 (16:25, 21:25, 25:16, 25:18, 15:10)

Jastrzębski: Kosok, DeRocco, Kampa, Muzaj, Oliva, Sobala, Popiwczak (libero) oraz Boruch, Quiroga, Ernastowicz.

Resovia: Śliwka, Jarosz, Kędzierski, Dryja, Perłowski, Rossard, Masłowski (libero) oraz Schoeps, Depowski, Tichacek.