Puchar Polski: Polonia Głubczyce w półfinale

26.04.2018 09:39 | 0 komentarzy | dud

W najciekawiej zapowiadającym się ćwierćfinale wojewódzkiego Pucharu Polski Polonia Głubczyce wygrała w Krapkowicach 1:0.

Faworytem spotkania byli goście, którzy wystawili na spotkanie z czwartoligowcem bardzo mocny skład. Gospodarze przystąpili do meczu z trzecioligowcem podbudowani świetną serią sześciu wygranych w lidze. Od początku spotkania zarysowała się delikatna przewaga gości. Jednak w pierwszej połowie świetnie w bramce Krapkowic spisywał się Adam Cyganik. Bramkarza nie potrafili pokonać Łukasz Bawoł, Bartosz Sobczyński oraz Brazylijczyk Elton.

Po wznowieniu gry w drugiej połowie przewaga Polonii zaczęła być jeszcze większa. Gospodarze po prostu nie wytrzymali tego meczu fizycznie. Do pewnego momentu dalej świetnie radził sobie Cyganik. Pierwsza i jedyna bramka meczu padła w 73 minucie spotkania. Akcję Sobczyńskiego wykończył Zawadzki i Polonia nie oddała już prowadzenia w tym meczu.

KS Krapkowice – Polonia Głubczyce 0:1 (0:0)