Przegrana Jastrzębskiego Węgla. Zadecyduje trzeci mecz

28.04.2018 19:57 | 0 komentarzy | dud

Drużyna Asseco Resovia Rzeszów pokonała Jastrzębski Węgiel 3:1 w drugim meczu o piąte miejsce w lidze.

Spotkanie rozpoczęło się od przewagi gości, którzy od pierwszych chwil osiągnęli punktową przewagę. Siatkarze z Jastrzębia kontrolowali wynik pierwszego seta, którego wygrali 25:19.

Kolejny set był bardzo wyrównanym widowiskiem. Oba zespoły punktowały bardzo regularnie, goście mieli aż cztery piłki setowe ale ostatecznie przegrali tę partię 31:29. Trzeci set meczu to również bardzo wyrównana walka po obu stronach siatki. Pod koniec seta goście osiagnęli przewagę 23:20 i wydawało się, że wygrają kolejną partię. Jednak role odwróciły się głównie dzięki dobrym serwisom Chinenyeze. Resovia znów wygrała na przewagi 28:26.

Czwarty set był podobny do dwóch poprzednich, znów punktowo spotkanie było bardzo wyrównane. Jak w poprzednich setach, zadecydowała zimna krew gospodarzy w końcówkach. Resovia wygrała ostatniego seta 26:24.

Decydujące o piątym miejscu spotkanie zostanie rozegrane jutro w Rzeszowie o godzinie 14:45.

Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel 3:1 (19:25, 31:19, 28:26, 26:24)

Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Kampa, Sobala, Kosok, De Rocco, Hidalgo Oliva, Popiwczak (libero) oraz Quiroga, Strzeżek, Boruch, Lushtaku