Koszykarki RMKS-u awansowały do półfinału Mistrzostw Polski

04.05.2018 09:35 | 0 komentarzy | dud

Młode zawodniczki RMKS-u Rybnik wywalczyły awans do półfinałów Mistrzostw Polski w koszykówce kobiet w kategorii U14.

Podczas trzydniowego turnieju ćwierćfinałowego, który odbył się w Rybniku w Zespole Szkół Sportowych zawodniczki RMKS-u zajęły drugie miejsce i razem z PTK OrtoMedSport Pabianice awansowały do turniejów półfinałowych. Te z udziałem najlepszych 16 drużyn w kraju odbędą się w dniach 18-20 maja.

Rybniczanki rozpoczęły turniej od porażki z Pabianicami 67:45, w sobotę łatwo wygrały z drużyną MKS Pałac Młodzieży Tarnów 85:42. W niedzielny poranek w meczu, którego stawką był awans do półfinałów mistrzostw Polski RMKS pokonał WSTK Wschowę 66:40. Do pierwszej piątki turnieju najlepszą zawodniczką rybnickiej drużyny została wybrana Dominika Bednarek. Wyróżnienia indywidualne otrzymały także dwie inne zawodniczki rybnickiego zespołu: kapitan Maja Frąckiewicz i Zuzia Walecka. Najlepszą zawodniczką całego turnieju (MVP) została Wiktoria Stasiak z Pabianic.

RMKS Rybnik wystąpił w składzie: D.Bednarek, M.Frąckiewicz, Z. Walecka, V.Conte, A.Kubica, M.Bernacka, P.Raudner, A.Chojnacka, H.Grobosz, I.Kozłowska, P.Zientek, M.Niesporek, O.Kucal, M.Kapusta, G.Króliczek.

Trenerami zespołu są: Marcin Troszka i Grzegorz Korzeń.

Podczas uroczystego zakończenia turnieju zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary od wicestarosty. Pierwsza piątka turnieju poza pamiątkowymi statuetkami otrzymała nagrody rzeczowe ufundowane przez starostwo, a druga piątka turnieju otrzymała plecaki ufundowane przez sklep Decathlon. Nagrody wręczała pani Grażyna Szulik -komisarz PZKosz podczas turnieju w Rybniku.