Poniedziałek, 20 maja 2024

imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira

Gatta lepsza od Piasta

04.05.2018 10:44 | 0 komentarzy | dud

W pierwszym spotkaniu rundy finałowej futsaliści Piasta Gliwice przegrali na trudnym terenie w Zduńskiej Woli 4:2.

Minimalnym faworytem tego starcia byli gospodarze, którzy walczą o wicemistrzostwo. Początek tego spotkania to odważne akcje gości, które zostały skutecznie skontrowane przez gospodarzy. Najlepszy strzelec Gatty Daniel Krawczyk wyprowadził swoją drużyną na dwubramkowe prowadzenie. Jeszcze w pierwszej połowie Piast miał dwa razy mnóstwo szczęścia, jednak gości uratowała m.in poprzeczka. Na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku 2:1.

Początek drugiej odsłony należał do Piasta, który zdobył wyrównującą bramkę. Jednak im bliżej końca spotkania, tym bardziej miejscowi kontrolowali przebieg gry. Gatta zdobyła jeszcze dwie bramki i wygrała mecz 4:2. Zawodnicy Piasta postawili twarde warunki ale to nie wystarczyło do zdobycia punktów.

W niedzielę 6 maja, Piast Gliwice zagra z Clearexem Chorzów.

Gatta Zduńska Wola – Piast Gliwice 4:2 (2:1)