Dobra passa Czernicy [ZDJĘCIA]

07.05.2018 11:06 | 0 komentarzy | dud

LKS Zameczek Czernica odniósł czwarte zwycięstwo z rzędu. W każdym z tych spotkań zdobył po trzy gole. W minioną sobotę w starciu z Polonią Marklowice hat-tricka zanotował Patryk Dudziński, który ma już na swoim koncie 36 bramek w tym sezonie. Gdyby brać pod uwagę rundę wiosenną, Czernica byłaby liderem.

Spotkanie nie było porywającym widowiskiem i nie obfitowało w zbyt wiele sytuacji bramkowych. Zameczek jednak skutecznie wypunktował rywala. Pierwsi okazję na bramkę mieli przyjezdni. W 12. minucie Paweł Miczek strzelał z dystansu obok bramki bronionej przez Oskara Jasiaka. Cztery minuty później było już jednak 1:0 dla Czernicy. Indywidualną akcję przeprowadził Szymon Kaizik, minął dwóch zawodników, a trzeci go sfaulował przed polem karnym. Piłkę z rzutu wolnego do bramki bronionej przez Marcina Antończyka posłał Patryk Dudziński. W 21. minucie znowu szarżował Kaizik, zdecydował się na strzał, ale piłka minimalnie minęła słupek bramki Polonii. W 28. minucie Mateusz Tuleja posłał prostopadłe podanie do Dudzińskiego, który zwodem położył na ziemię Dawida Zimonia, obrońcę Marklowic i pewnym strzałem podwyższył prowadzenie Zameczku. Pod koniec pierwszej połowy gospodarze mieli jeszcze dwie okazje na trzecią bramkę. Najpierw szarżującego przez pół boiska Pawła Sękowskiego, zatrzymali wracający Miczek do spółki z Antończykiem, a chwilę później Norberta Franke powstrzymał golkiper gości.

Druga połowa wyglądała podobnie, jak pierwsza. Zaczęło się od mocnego, obronionego przez bramkarza przyjezdnych strzału Kaizika. To była 51. minuta meczu. W odpowiedzi oglądaliśmy chyba jedyny celny strzał na bramkę Czernicy, którego autorem był Paweł Hojka. Uderzył z dystansu, ale Jasiak był na posterunku. W kolejnych minutach z boiska raczej wiało nudą. Goście nie byli w stanie sforsować umiejętnie grającą w defensywie drużynę miejscowych. Czernica zadowolona z wyniku też nie forsowała tempa. Dopiero w końcówce meczu nieco przycisnęła. W 80. minucie dobrą okazję miał Dudziński, ale jego strzał obronił bramkarz Marklowic. Minutę później Michał Skupień za faul zobaczył drugą żółtą kartkę i Polonia musiała kończyć mecz w dziesiątkę. W 82. minucie Czernica przeprowadziła efektowną akcję zakończoną mocno niecelnym strzałem Rafała Wiklaka. W doliczonym czasie gry w swoim stylu pociągnął Sękowski, wpadł w pole karne i oddał strzał, ale trafił w słupek. Odbita piłka spadła jednak pod nogi Dudzińskiego, który spokojnie skierował ją do siatki kompletując tym samym hat-tricka i pieczętując pewne i zasłużone zwycięstwo Zameczku nad Polonią 3:0.

LKS Zameczek Czernica - KS Polonia Marklowice 3:0 (2:0)

1:0 - Patryk Dudziński (16. wolny)

2:0 - Patryk Dudziński (28. asysta Mateusz Tuleja)

2:0 - Patryk Dudziński (91.)

Czernica: Oskar Jasiak - Mateusz Tuleja, Grzegorz Styczeń, Patryk Krzysztoń, Krzysztof Sadowski - Tomasz Przeliorz, Ramon Durczok (80. Rafał Wiklak) - Szymon Kaizik, Paweł Sękowski, Norbert Franke (46. Łukasz Gembalczyk) - Patryk Dudziński.

Marklowice: Marcin Antończyk - Bartłomiej Krakowczyk, Dawid Zimoń, Maciej Sachs, Michał Skupień, Michał Gwioździk, Paweł Miczek, Grzegorz Seidel, Mariusz Pietrzak (46. Marcin Przeliorz), Adam Polak (85. Robert Kuśka), Paweł Hojka.

Żółte kartki: Skupień (dwie, w konsekwencji w 81 minucie czerwona), Krakowczyk, Sachs, Polak.

Widzów: około 90.