Czwartek, 2 maja 2024

imieniny: Zygmunta, Atanazego, Anatola

Górnik Zabrze coraz bliżej europejskich pucharów

07.05.2018 11:37 | 0 komentarzy | ango

Górnik Zabrze pokonał Zagłębie Lubin w 34. kolejce Ekstraklasy 2:0 i jest coraz bliżej zajęcia czwartego miejsca premiowanego grą w eliminiacjach do Ligi Europy.

Górnicy bardzo szybko objęli prowadzenie po błędzie Matuszczyka. w 6 minucie pomocnik Zagłębia naciskany przez Żurkowskiego starał się podać do współpartnera w polu karnym, jednak piłkę przejął Urynowicz, który w sytuacji sam na sam nie dał szans Hłodunowi. Gospodarze byli bardzo bliscy wyrównania w 21 minucie jednak strzał Starzyńskiego z rzutu wolnego z trudem wyłapał Loska. Dziesięć minut później mogło być 2:0 jednak dośrodkowania Wieteski nie zamknął ani Urynowicz, ani Smuga. Chwilę później Smuga po szybkiej kontrze doskonale podał piłkę do znajdującego się na ósmym metrze Kądziora, a ten precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę podwyższył wynik spotkania na 2:0. Po przerwie na boisku pojawił się Łukasz Moneta, który miał swoją okazję do zdobycia bramki w 58 minucie, jednak jego strzał sparował na rzut rożny Loska. W 74 minucie Zagłębie nie wykorzystało prezentu od jednego z zawodników Górnika, który tak niefortunnie zagrał piłkę głową, że podał ją wprost do niepilnowanego Starzyńskiego, którego strzał zatrzymał się jednak na poprzeczce bramki Górnika.

Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 0-2 (0-2)

Bramki: Urynowicz, Kądzior

Żółte kartki: Lubomir Guldan, Jakub Tosik (Zagłębie) - Adrian Gryszkiewicz (Górnik)

KGHM Zagłębie Lubin: Dominik Hładun - Alan Czerwiński, Bartosz Kopacz, Lubomir Guldan, Sasa Balic - Adam Matuszczyk (70. Jakub Tosik), Filip Jagiełło, Filip Starzyński, Paweł Żyra - Patryk Tuszyński (46. Łukasz Moneta), Jakub Mares (74. Arkadiusz Woźniak).

Górnik Zabrze: Tomasz Loska - Mateusz Wieteska, Dani Suarez, Paweł Bochniewicz, Adrian Gryszkiewicz - Damian Kądzior (82. Daniel Liszka), Szymon Matuszek, Szymon Żurkowski, Rafał Kurzawa - Daniel Smuga (61. Igor Angulo), Marcin Urynowicz (70. Wojciech Hajda).