Piast Gliwice jedną nogą w strefie spadkowej. Pomogła Sandecja

08.05.2018 19:52 | 0 komentarzy | kozz

We wtorek rozegrano mecz 35. kolejki Lotto Ekstraklasy. W grupie spadkowej Piast Gliwice przegrał z Lechią Gdańsk.

Obie drużyny przed meczem miały po 34 punkty na koncie. Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze - piłkarze Piasta. Swoje sytuacje mieli Valencia i dwukrotnie Zivec. Lechia odpowiedziała mocnym uderzeniem z dystansu Borysiuka, ale w bramce dobrze poradził sobie Szmatuła. Tuż przed gwizdkiem na przerwę stało się najgorsze co tylko mogło. Piast stracił gola po tym jak Lipski dośrodkował z wolnego, Oliveria zgrał w kierunku Nalepy, który uderzył od słupka, a piłka wpadła do bramki.

W drugiej połowie Piast rzucił więcej sił do ataku, żeby uratować chociaż remis, bowiem w tym momencie w równolegle rozgrywanym meczu Niecieczy z Sandecją prowadzili ci pierwsi, a to oznaczało, że Piast znajduje się na miejscu spadkowym. Gliwiczanie stwarzali kolejne groźne okazje, ale piłka nie chciała wpaść do siatki. Próbował Konczkowski, ale obronił Kuciak. Groźnie zaatakował również Angielski, ale tu też lepszy był bramkarz Lechii. Na kwadrans przed końcem z pola karnego uderzył Oliveira, który miał doskonałą szansę do powiększenia prowadzenia gdańszczan, ale w bramce świetnie spisał się Szmatuła. W 77. minucie Oliveira idealnie znalazł się w polu karnym i strzelił drugiego gola dla Lechii. Z pomocą Piastowi wyszła Sandecja, która na 10 minut przed końcem wyrównała w Niecieczy, a to sprawiło, że Piast znów znalazł się w tabeli nad klubem z Małopolski. W Gliwicach gospodarze do samego końca walczyli chociaż o bramkę honorową. Ponownie świetnie przymierzył Zivec, ale znów obronił Kuciak. Piast przegrał z Lechią 0:2.

Pod koniec kwietnia wydawało się, że sytuacja w strefie spadkowej została opanowana, gdy Piast wygrał na wyjeździe z Arką Gdynia 5:1. Aby jednak utrzymać się trzeba wygrywać mecze u siebie, a mecz z Lechią był dziewiątym ligowym meczem Piasta w roli gospodarza bez zwycięstwa.

Już 12 maja Piast zagra we Wrocławiu z pewnym utrzymania Śląskiem, a w ostatniej kolejce podejmie u siebie w meczu o być albo nie być Bruk-Bet Termalicę Nieciecza (19 maja, godz. 18.00).

Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 0:2 (0:1)

Michał Nalepa 45., João Pedro Abreu De Oliveira 77.

Żółte kartki: Jodłowiec (Piast) - Łukasik, Vitoria (Lechia)