środa, 24 kwietnia 2024

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Cztery bramki w meczu Górnika

09.05.2018 20:04 | 0 komentarzy | dud

W 35. kolejce piłkarskiej Ekstraklasy zawodnicy Górnika Zabrze zremisowali z Koroną Kielce 2:2.

Wobec słabej postawy czołowej trójki ligi, Górnik Zabrze stanął przed realną szansą na zdobycie co najmniej wicemistrzostwa Polski. By tak się stało, Zabrzanie musieli dziś pokonać piłkarzy z Kielc. Wcześniejsze mecze między obiema ekipami były bardzo wyrównane.

Górnik rozpoczął spotkanie idealnie, ponieważ w pierwszej minucie bramkę zdobył Urynowicz. Korona jednak bardzo szybko odpowiedziała i pokazała, że nie przyjechała oddać punktów za darmo. Po 30 minutach gry było 2:1 dla graczy z Kielc i taki wynik utrzymał się do przerwy.

By myśleć realnie o pucharach Górnik musiał zaatakować. Stan meczu wyrównał obrońca Bochniewicz i wynik 2:2 utrzymał się już do końca spotkania.

Górnik Zabrze zajmuje 4 miejsce w tabeli, które jest premiowane grą w pucharach. Ma trzy punkty przewagi nad Wisłą Płock.

Górnik Zabrze- Korona Kielce 2:2 (1:2)