Poniedziałek, 4 grudnia 2023

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

Rusza 6. edycja Śląskiej Ligi Regatowej

13.05.2018 06:30 | 0 komentarzy | kozz

13 maja na Zalewie Rybnickim rusza kolejny sezon żeglarskich rozgrywek ligowych.

Rusza 6. edycja Śląskiej Ligi Regatowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jest to kontynuacja projektu cyklicznych żeglarskich rozgrywek w formie ligi, mającego na celu aktywizację lokalnych zawodników i klubów żeglarskich i zachęcenie ich do wspólnej rywalizacji. Podobne projekty organizowane są od kilku lat również w Szczecinie i Trójmieście. W lidze udział biorą dowolnie zorganizowane zespoły żeglarskie, a jednakowy sprzęt w postaci floty jachtów regatowych dostarcza organizator. Dzięki temu liczą się tylko umiejętności załóg, a zawodnicy nie muszą posiadać swoich jachtów co zdecydowanie ułatwia udział w regatach.

W zakończonych 5 poprzednich edycjach zwycięstw odnosiły załogi Classen, Inżbud, RKZ im. Pierożka czy KS Górnik Boguszowice. Udział wzięło wielu znanych zawodników regatowych ale tez amatorskie załogi klubowe i firmowe. Formuła ligi jest łatwa i dostępna dla wszystkich a doskonałą zabawę i dużą dawkę adrenaliny zapewniają szybkie i sprawne jachty oraz krótkie intensywne wyścigi.

Planowanych jest rozegranie 4 rund od 13 maja do 17 czerwca. Zgłosiło się 6 załóg:

  • - Śląski Yacht Club Gliwice
  • - Inżbud Rybnik
  • - Ecol Rybnik
  • - Aspekt Bytom
  • - ATH Bielsko Biała
  • - Wasko Gliwice

Regaty odbędą się na Zalewie Rybnickim, start o godz 11 w niedzielę a bazą regat jest Hotel i Restauracja Stodoły. Zawodnicy dostaną do dyspozycji jednakowe, monotypowe jachty regatowe Skippi 650, przygotowane i serwisowane na miejscu przez obsługę techniczną. W każdej rundzie zaplanowanych jest od 6 do 12 wyścigów. Zwycięży ta załoga która po 4 rundach będzie miała najwięcej punktów. „To już kolejna, 6 edycja Żeglarskiej Ligi dla wszystkich na Śląsku, amatorów ale też zaawansowanych żeglarzy regatowców. Gwarantujemy dużo pływania, super rywalizację i emocje oraz doskonałą okazję do zdobycia nowych umiejętności. Praktycznie potrzeba tylko zgromadzić minimum 3 osoby załogi, zgłosić się i przyjechać na przystań. Jachty i cała organizacja jest przez nas zapewniana. Ponadto w ramach Ligi organizujemy wykład i treningi dla chętnych załóg. Prościej aby wziąć udział w regatach na sportowych jachtach jeszcze nie było” – zaprasza Maciej Cylupa, organizator Śląskiej Ligi Regatowej Zgłoszenia i więcej informacji można uzyskać u organizatora regat lub na stronie na facebooku: https://www.facebook.com/LigaSLR/

Śląska Liga Regatowa organizowana jest przy współpracy Miasta Rybnik. Warto wspomnieć, że bliźniacza Szczecińska edycja ligi rozpoczyna się w ostatni weekend maja regatami na jeziorze Dąbie. Organizatorem regat jest firma MT Partners, która od 2007 roku zorganizowała takie imprezy jak cykl regat Pucharu Świata ‘Polish Match Tour’, Mistrzostwa Świata w Klasie Optimist, Mistrzostwa Świata Juniorów i Mistrzostwa Europy w match racingu. Od 6 lat organizuje również Ligi Regatowe w Szczecinie i w Rybniku oraz ogólnopolską Polską Ekstraklasę Żeglarską z regatami w Szczecinie, Świnoujściu, Gdyni i Sopocie.