Mistrz Włoch lepszy od ZAKSY

14.05.2018 09:38 | 0 komentarzy | dud

Bez medalu wracają siatkarze ZAKSY z turnieju Final Four rozgrywanego w Kazaniu.

Przeciwnikiem siatkarzy z Kędzierzyna Koźla w walce o brązowy medal Ligi Mistrzów była ekipa Sir Sicoma Colussi Perugia. Pierwszy set rozpoczął się od przewagi wicemistrzów Polski. Bardzo dobre zawody rozgrywał Rafał Szymura, który grał bardzo dobrze w przyjęciu i ataku. Dzięki wyrównanej grze całego zespołu ZAKSA wygrała pierwszego seta 25:17.

Drugi set był bardzo wyrównanym pojedynkiem. Zawodnicy z Włoch wyciągnęli wnioski z przegranego pierwszego seta. Siatkarze z Kędzierzyna musieli często gonić wynik, a w końcówce więcej spokoju zachowali Włosi i doprowadzili do wyrównania.

Trzecia partia to znów pokaz bardzo dobrej gry w ataku zespołu z Polski. Wysoka skuteczność pod siatką doprowadziła do wygrania seta i to ZAKSA była w tym momencie bliżej brązowego medalu.

W czwartym secie uaktywnił się blok siatkarzy z Włoch. Zawodnicy Sir Sicoma Colussi Perugia wyraźnie podkręcili poziom gry. W zasadzie do ostatnich momentów seta obie ekipy punktowały równo, ale w końcówce znów Włosi zachowali więcej spokoju.

Tie-break rozpoczął się od przewagi Włochów i to oni wygrali go pewnie 15:7. Tym samym ZAKSA wraca do Polski bez medalu.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Sir Sicoma Colussi Perugia 2:3  (25:17, 27:29, 25:19, 23:25, 7:15)