Niedziela, 5 maja 2024

imieniny: Ireny, Waldemara, Piusa

Sukces ZSP nr 7 w Wojewódzkim Turnieju Gier i Zabaw

14.05.2018 13:13 | 0 komentarzy | dud

W środę 9 maja na Hali MOSiR-u w Boguszowicach odbył się Wojewódzki Turniej Gier i Zabaw, z udziałem drużyn z Katowic, Jaworzna, Bytomia i Rybnika.

Zawody, w których bierze udział 30 uczniów z każdej szkoły są bardzo atrakcyjnym widowiskiem i wzbudzają wiele emocji. Zawodnicy podczas trzygodzinnych zmagań w klasach II, III i IV muszą wykazać się ogromną sprawnością, szybkością i dokładnością w 15 konkurencjach sportowych.

Uczniowie z Rybnika mieli najdłuższą drogę do finału, ponieważ w Rybniku w tych zawodach startuje najwięcej szkół podstawowych. Dzieci ZSP nr 7 po raz siódmy w tym roku szkolnym stanęły do rywalizacji. Wcześniej pokonały wszystkie szkoły z Rybnika, w etapie rejonowym- Żory, a w półfinale wojewódzkim Racibórz, Wodzisław i Radziechowy. W finale wojewódzkim spotkały się najlepsze 4 drużyny z województwa śląskiego. Poziom był bardzo wysoki i wyrównany. Uczniowie z Rybnika po zaciętej i wyrównanej walce zajęli III miejsce.

Do zawodów zostali przygotowani przez nauczycieli w-f Katarzynę Piechę i Annę Kowalczyk–Kudziarz. Warto dodać, że od 10 lat uczniowie tej szkoły są jedną z najlepszych drużyn wśród szkół z Rybnika w tej dyscyplinie, a po raz trzeci trafili do półfinału wojewódzkiego, który zakończył się ich wygraną i dzięki temu mogli rywalizować z najlepszymi szkołami województwa śląskiego. Dyrektorem szkoły jest Mirella Krakowczyk, która bardzo wspiera sport w swojej szkole i wraz z liczną grupą rodziców kibicowała swoim uczniom podczas tych zawodów.