środa, 24 kwietnia 2024

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

GKS 1962 Jastrzębie awansował do I ligi

19.05.2018 20:52 | 1 komentarz | kozz

Piłkarze z Jastrzębia wygrali w sobotę 3:1 z Legionovią Legionowo i zapewnili sobie awans do I ligi.

Zespół prowadzony przez Jarosława Skrobacza wraca na ten szczebel rozgrywkowy po dziewięciu latach.

Pierwsza bramka w meczu padła przed końcem pierwszej połowy. Na listę strzelców wpisał się Kamil Szymura. Ten sam zawodnik po przerwie strzelił dla Legionovii i był remis 1:1. Jastrzębie szybko jednak ponownie objęło prowadzenie po golu Dominika Szczęcha. Piłkarz zdobył także drugie swoje trafienie podwyższając na 3:1 z rzutu karnego.

GKS 1962 Jastrzębie - Legionovia Legionowo 3:1 (1:0)

Kamil Szymura 38., Dominik Szczęch 67., 77.-k. - Kamil Szymura 64.-sam.

GKS 1962 Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Kacper Kawula, Piotr Pacholski, Kamil Szymura, Dominik Kulawiak, Oskar Mazurkiewicz (89. Bartosz Semeniuk), Marcin Ruda, Damian Tront, Dominik Szczęch (82. Dawid Weis), Wojciech Caniboł (73. Krzysztof Gancarczyk), Ville Salmikivi (87. Damian Zajączkowski).

Legionovia Legionowo: Mateusz Kochalski - Wojciech Szumilas, Mikołaj Grzelak, Klemen Nemanić, Michał Skwarczek (46. Grzegorz Mazurek), Mario Vasilji, Konrad Trzmiel (74. Gracjan Kuśmierek), Konrad Zaklika (84. Tomasz Wojcinowicz), Mateusz Leleno (87. Przemysław Rybkiewicz).

Sędzia: Mirosław Górecki (Katowice).

Żółte kartki: Szczęch (GKS) oraz Wojcinowicz (Legionovia).