Górnik Zabrze awansował do europejskich pucharów [ZDJĘCIA]

20.05.2018 20:11 | 0 komentarzy | kozz

Piłkarze zabrzańskiego Górnika wygrali w meczu ostatniej kolejki Lotto Ekstraklasy z Wisłą Kraków 2:0 i zajęli 4 miejsce w tabeli, które daje im awans do eliminacji Ligi Europy. Bramki dla Górnika strzelili Szymon Matuszek i Igor Angulo.  Zobacz zdjęcia!

Dla Górnika sezon okazał się wspaniały. Mimo, że byli beniaminkiem to zaskoczyli wszystkich i długo prowadzili w tabeli Lotto Ekstraklasy. Później z końcem jesieni przyszła zadyszka i zespół Marcina Brosza spadł na dalsze miejsca. Ostatecznie udało się zająć czwarte miejsce premiowane awansem do eliminacji Ligi Europy.

W spotkaniu z Wisłą pierwszą bramkę Górnik zdobył w 32. minucie, gdy najlepiej po dośrodkowaniu Rafała Kurzawy z rzutu wolnego odnalazł się Szymon Matuszek uprzedzając interweniującego bramkarza Wisły - Juliana Cuestę. Wcześniej to Wisła miała świetną okazję. Imaz minął Loskę i strzelił w Pawła Bochniewicza stojącego tuż przed bramką. Po przerwie Wisła przyspieszyła chcąc również powalczyć o grę w europejskich pucharach. Piłkarze z Krakowa znów byli blisko zdobycia gola, ale po strzale Carlitosa z rzutu wolnego piłka wylądowała blisko spojenia słupka z poprzeczką. Górnik wygrał 2:0, bo na trzy minuty przed końcem podwyższył Igor Angulo, który skierował piłkę do niemalże pustej bramki po podaniu Szymona Żurkowskiego.

Górnik Zabrze - Wisła Kraków 2:0 (1:0)

Szymon Matuszek 32., Igor Angulo 87.

Górnik: Tomasz Loska - Mateusz Wieteska, Dani Suárez, Paweł Bochniewicz, Adrian Gryszkiewicz - Rafał Kurzawa, Szymon Matuszek, Szymon Żurkowski, Daniel Smuga (74. Wojciech Hajda), Daniel Liszka (65. Damian Kądzior) - Igor Angulo.

Wisła: Julián Cuesta - Tomasz Cywka, Marcin Wasilewski (77. Paweł Brożek), Zoran Arsenić, Jakub Bartkowski - Tibor Halilović, Nikola Mitrović, Vullnet Basha (83. Petar Brlek), Pol Llonch, Jesús Imaz (75. Kamil Wojtkowski) - Carlitos.

Żółte kartki: Wieteska, Bochniewicz, Żurkowski, Hajda - Basha, Llonch, Wojtkowski, Brożek.

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Widzów: 24 563