Poniedziałek, 4 grudnia 2023

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

Inżbud wciąż niepokonany w Śląskiej Lidze Regatowej

22.05.2018 09:06 | 0 komentarzy | kozz

20 maja na Zalewie Rybnickim odbyła się druga runda Śląskiej Ligi Regatowej - żeglarskich rozgrywek ligowych dla lokalnych zawodników, klubów żeglarskich i firm. Ponownie najlepszą była załoga Inżbudu w składzie Grzegorz Niemczyk, Filip Bogacki i Zbigniew Bogacki.

Inżbud wciąż niepokonany w Śląskiej Lidze Regatowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pogoda ponownie dopisała, piękne słońce i dobry wiatr umożliwiły ponownie rozegranie 9 wyścigów. Tym razem załogi pływały wykorzystując wszystkie żagle łącznie z genakerami, które z uwagi na zbyt silny wiatr w poprzedniej rundzie nie używano. Od początku wykrystalizowała się czołowa trójka zespołów czyli Inżbud, Aspekt i Akademia Techniczno-Humanistyczna, która między sobą wymieniając się na czołowych miejscach rozstrzygnęła o końcowej klasyfikacji. Ponownie minimalnie lepszą okazał się rybnicki Inżbud przed ATH i Aspektem, ale jeden wyścig mógł odwrócić całą klasyfikacje. Zwiastuje to emocje do ostatniego wyścigu tej edycji Ligi. Dużo lepiej żeglowała kobieca załoga Sląskiego Yacht Clubu zajmując 4 miejsce i wyprzedzając robiącą duże postępy załogę Ecol oraz Wasko, które po zmianie składu zanotowało spadek formy, choć różnice na mecie i w punktacji były minimalne.

Klasyfikacja końcowa 2 rundy Ślaskiej Ligi Regatowej. Wyniki:

1. Grupa Inżbud - 7 pkt

2. Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej - 8 pkt

3. Aspekt - 8 pkt

4. Śląski Yacht Club - 14 pkt

5. Ecol Spółka z o.o. - 15 pkt

6. WASKO SA - 16 pkt

Ranking po 2 rundach:

1. Inżbud - 14 pkt

2. Aspekt - 9 pkt

=. ATH - 9 pkt

4. Ecol - 4 pkt

=. WASKO - 4 pkt

=. SYC K4D - 4 pkt

Kolejne Regaty odbędą się na Zalewie Rybnickim 3 czerwca, a bazą regat jest Hotel i Restauracja Stodoły. Więcej informacji można uzyskać u organizatora regat na www.ligiregatowe.pl lub na profilu na facebooku: https://www.facebook.com/LigaSLR/

Śląska Liga Regatowa organizowana jest przy współpracy Miasta Rybnik. Podobne projekty organizowane są od kilku lat również w Szczecinie i Trójmieście. W lidze udział biorą dowolnie zorganizowane zespoły żeglarskie, a jednakowy sprzęt w postaci floty jachtów regatowych dostarcza organizator. Dzięki temu liczą się tylko umiejętności załóg, a zawodnicy nie muszą posiadać swoich jachtów co zdecydowanie ułatwia udział w regatach. Formuła ligi jest łatwa i dostępna dla wszystkich a doskonałą zabawę i dużą dawkę adrenaliny zapewniają szybkie i sprawne jachty oraz krótkie intensywne wyścigi. Organizatorem regat jest firma MT Partners, która od 2007 roku zorganizowała takie imprezy jak cykl regat Pucharu Świata ‘Polish Match Tour’, Mistrzostwa Świata w Klasie Optimist, Mistrzostwa Świata Juniorów i Mistrzostwa Europy w match racingu. Od 6 lat organizuje również Ligi Regatowe w Szczecinie i w Rybniku oraz ogólnopolską Polską Ekstraklasę Żeglarską z regatami w Szczecinie, Świnoujściu, Gdyni i Sopocie.