Sobota, 2 grudnia 2023

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Siatkarki ZORZY Wodzisław Śląski mistrzyniami Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

22.05.2018 13:21 | 0 komentarzy | dud

Świetnym akcentem zakończyły sezon halowy siatkarki ZORZY Wodzisław Śląski. W odbywającej się w Wielkopolsce XXIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych zajęły pierwsze miejsce.

Siatkarki ZORZY Wodzisław Śląski mistrzyniami Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W turnieju wzięło udział 16 reprezentacji województw. Zorzę Wodzisław Śląski w tej niezwykle prestiżowej imprezie reprezentował trener Andrzej Brzezinka – jako selekcjoner reprezentacji Śląska oraz Dominika Pierzchała i Wiktoria Melska – w składzie reprezentacji województwa śląskiego. Niestety, Wiktoria Melska, tuż przed turniejem doznała kontuzji stawu skokowego i nie mogła pokazać pełni swoich wysokich umiejętności na kaliskich parkietach, była jednak ważną częścią drużyny i mocno wspierała swoje koleżanki z boku boiska. Fantastyczny turniej zaliczyła natomiast druga siatkarka – Dominika Pierzchała, która po każdym meczu zbierała wyśmienite recenzje. Nie było to łatwe, gdyż Ślązaczki w trzy dni musiały rozegrać aż sześć spotkań.

W piątek, 18 maja w rozgrywkach grupowych pokonały kolejno: świętokrzyskie 2:0 (25:14, 25:17), dolnośląskie 2:0 (25:18, 25:14), zachodniopomorskie 2:0 (25:13, 25:19) i awansowały z pierwszego miejsca w grupie do ćwierćfinału olimpiady. W sobotę ekipa ze Śląska w meczu ćwierćfinałowym spotkała się z drużyną z Podkarpacia. Podopieczne trenera Brzezinki, nie pozostawiły rywalkom złudzeń i gładko wygrały 3:0 (25:20, 25:11, 25:19). Dzięki wygranej nasza reprezentacja awansowała do półfinału, w którym również w sobotę spotkały się z kadrą województwa małopolskiego. Zawodniczki z Małopolski zaczęły niezwykle dynamicznie i wygrały pierwszego seta, lecz później trener Brzezinka i jego drużyna zdołali opanować sytuację na parkiecie, wygrywając kolejne trzy odsłony, zwyciężając 3:1 (11:25, 25:15, 25:22, 25:21) i awansując do wielkiego finału XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych Kalisz 2018. Mecz finałowy rozegrano w niedzielę 20 maja, a przeciwniczkami naszych zawodniczek była kadra województwa mazowieckiego. Siatkarki ze Śląska wygrały pierwszą partię 25:21, lecz to druga odsłona mocno podniosła poziom emocji finałowych. Po początkowym wysokim prowadzeniu Ślązaczek, Mazowszanki odrobiły straty i miały sześć piłek setowych, prowadząc 24:18. Nasze reprezentantki jednak się nie poddały i zdobyły 8 punktów z rzędu. Ostatni punkt w secie był konsekwencją czerwonej kartki dla rywalek za niesportowe zachowanie. Podrażnione zawodniczki z Mazowsza zerwały się do odrabiania strat i zdołały wygrać seta trzeciego 25:22, lecz w czwartej partii nasza ekipa zagrała niezwykle skoncentrowana i zwyciężyła 25:17. Wygrana 3:1 (25:21, 26:24, 22:25, 25:17) w wielkim finale i ogromna radość w śląskim obozie.

W uroczystej ceremonii dekoracji, złote medale  XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych Kalisz 2018 oraz kółka olimpijskie wraz z kadrą Śląska odebrały siatkarki ZORZY: Dominika Pierzchała i Wiktoria Melska oraz trener - Andrzej Brzezinka. A podczas wyróżnień indywidualnych najlepszą blokującą XXIV OOM została środkowa - Dominika Pierzchała.

Klasyfikacja na podium XXIV OOM – piłka siatkowa dziewcząt:

  1. śląskie
  2. mazowieckie
  3. małopolskie

Dariusz Firut


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl