Czwartek, 19 września 2024

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

Siatkarze Volleya Rybnik odpadli z turnieju o I ligę [ZDJĘCIA]

25.05.2018 19:46 | 0 komentarzy | kozz

Piątkowy rywal Volleya - Energa Net Ostrołęka okazał się zbyt silny. Rybnicki zespół poniósł w turnieju finałowym o awans do I ligi drugą porażkę i tym samym odpadł z rywalizacji o awans.

Początek pierwszego seta był wymarzony. Volley świetnie punktował, jednak z czasem przewagę osiągnęła ekipa z Ostrołęki, która rozpędzona nie dała się już dogonić i wygrała 25:18.

W drugim secie znów lepiej prezentowali się siatkarze Energi Net Ostrołęka, którzy silnymi atakami rozbijali gospodarzy turnieju. Przyjezdni już w połowie seta prowadzili 11:6 pokazując przy tym lepszą grę od rybnickiego Volleya. Wygraną dowieźli do końca zwyciężając 25:15.

Trzeci set fenomalnie rozpoczęty przez gospodarzy turnieju. Rybnicki Volley prowadził już 8:4. Podobnie jak w I secie dał się dogonić przy stanie 11:11. Później gra się wyrównała, a nieznaczną przewagę miał TS Volley. Końcówka to jednak znów świetna gra ostrołęczan i to oni wygrali seta 25:21 i cały mecz 3:0.

W pierwszym piątkowym meczu turnieju finałowego o wejście do I ligi rozgrywanego w Rybniku Mickiewicz Kluczbork rozbił Orła Międzyrzecz 3:0 (-13, -16, -18).

Do czołowej czwórki z której dwie awansują do I ligi dostały się zespoły MCKiS Jaworzno, Mickiewicza Kluczbork, Chrobrego Głogów i Energii Net Ostrołęka. Finałowe mecze w sobotę i niedzielę w hali przy Grunwaldzkiej. Volleyowi Rybnik pozostaje walka o awans w przyszłym sezonie.

TS Volley Rybnik - Energa Net Ostrołęka 0:3 (18:25, 15:25, 21:25)