Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Rezerwowi dali zwycięstwo Odrze Wodzisław

28.05.2018 11:56 | 6 komentarzy | juk

27 maja w meczu 27. kolejki rozgrywek Haiz IV ligi MKP Odra Centrum wygrała na własnym boisku 2:0 ze Spójnią Landek. Tym samym wodzisławska drużyna przerwała passę remisową, trwającą od czterech spotkań.

Początek spotkania był bardzo spokojny w wykonaniu obu drużyn. Żadna z ekip nie potrafiła osiągnąć wyraźniej przewagi. Kolejne minuty pierwszej połowy należały już do Odry Centrum, która coraz śmielej poczynała sobie pod bramką gości. W bramce Spójni świetnie spisywał się Zbigniew Huczała, który nie dawał się zaskoczyć i pokonać. Do przerwy na stadionie przy Bogumińskiej kibice nie obejrzeli bramek. Po przerwie nadal to wodzisławska ekipa był stroną dominującą, ale ich ataki długo nie przynosiły efektu w postaci gola. Jak się miało później okazać kluczowa dla losów rywalizacji była zmiana w drużynie Odry. W 46. minucie na murawę weszło dwóch piłkarzy, Jakub Panic oraz Marcin Ośliźlok. W 85. minucie Panic silnym strzałem do bramki gości otworzył wynik meczu. Następnie w doliczonym czasie gry Ośliźlok przypieczętował wygraną Odry Wodzisław.

Było to ostatnie spotkanie wodzisławskiej ekipy rozegrane przed własną publicznością. Następne trzy mecze drużyna zagra w Gaszowicach, Skoczowie oraz Goczałkowicach. - Pożegnanie z naszą publicznością wypadło bardzo udanie. Przez całe spotkanie nasz zespół miał dużą przewagę, ale w bramce świetnie spisywał się bramkarz Spójni - mówili piłkarze MKP po wygranym meczu. Odra Centrum zajmuje obecnie 3 lokatę w tabeli Haiz IV Ligi z dorobkiem 44 punktów.

MKP Odra Centrum Wodzisław Śl. – KS Spójnia Landek 2:0 (0:0)

Bramki: Panic 85., Ośliźlok 91

MKP Odra Centrum Wodzisław Śl.: Świerczek, Krzyżok (46. Panic), Zieliński (75. Wodecki), Malinowski, Lukoszek, Krupiński, Sitnik, Sikorski, Reinhard (46. Ośliźlok), Bugdoł (70. Cichy), Jagła. Trener Bartłomiej Socha

KS Spójnia Landek: Krzystała, Kałka, Bernat, Gurbisz, Skrobol (20. Sanetra), Huczała, Woźniak (87. Mencnarowski), Wojtyła, Kubica, Habdas (87. Michalak), Badowski (15. Sobas). Trener Bartosz Woźniak